50 broni, które zmieniły sposób prowadzenia wojen

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wojna i Militaria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
50 weapons that changed warfare
broń, wojna, historia,
hunter

50 rodzajów broni, które na przestrzeni dziejów dokonały największych przemian w sztuce wojennej Od czasów prehistorycznych wojna jest nieodłącznym elementem dziejów ludzkości. Człowiek nieustannie poszukuje lepszych, szybszych i skuteczniejszych sposobów zabijania. Od barbarzyńców po wysoko rozwiniętą cywilizację, od miecza do międzykontynentalnych rakiet balistycznych – każda epoka niesie...

Od czasów prehistorycznych wojna jest nieodłącznym elementem dziejów ludzkości. Człowiek nieustannie poszukuje lepszych, szybszych i skuteczniejszych sposobów zabijania. Od barbarzyńców po wysoko rozwiniętą cywilizację, od miecza do międzykontynentalnych rakiet balistycznych – każda epoka niesie ze sobą nowe rodzaje broni.
Oto w przybliżonym porządku chronologicznym 50 rodzajów broni, które na przestrzeni dziejów dokonały największych przemian w sztuce wojennej:
• Od włóczni i łuku po pistolet i karabin maszynowy
• Od ognia greckiego po napalm
• Od rydwanu po czołg
• Od taranów oblężniczych po Grubą Bertę i działa samobieżne
• Od galer po okręty podwodne i lotniskowce
• Od prochu po bombę atomową

Ta książka – wypełniona mnóstwem fascynujących anegdot i nieznanych ciekawostek – opisuje ich działanie, zastosowanie i to, w jaki sposób przyczyniły się do odmienienia oblicza wojny: poczynając od krwawych rzezi dokonywanych na przestrzeni stuleci za pomocą broni ręcznej po nigdy nie użytą, ale budzącą powszechny lęk bombę termojądrową, którą stworzono wyłącznie z myślą o unicestwieniu milionów ludzi.

WILLIAM WEIR – wybitny znawca historii wojskowości, amerykański dziennikarz i pisarz, korespondent wojenny i fotoreporter armii Stanów Zjednoczonych w czasie wojny w Korei, autor niezwykle poczytnych książek dotyczących historii militarnej.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/historia2...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/historia2...»