50 wodzów, którzy zmienili świat

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Aleksander Wielki i Jerzy Waszyngton, Wilhelm zdobywca i Pizarro, Hannibal i Nelson, a także dwaj wielcy polscy wodzowie: Jan III Sobieski i Józef Piłsudski a ta książka przedstawia 50 słynnych dowódców od czasów starożytnych po wiek XX. Nie wszyscy byli dzielnymi wojownikami. Nie wszyscy byli mistrzami strategii i taktyki. Nie wszyscy byli godnipodziwu. Każdy z nich jednak wywarł niezaprzeczalny

Antoniuss | 2016-04-02
Przeczytana: 2012 rok

Próba zebrania i uszeregowania postaci i wydarzeń z różnych epok przez jednego autora rzadko kończy się dobrą książką. ,,50 wodzów..." jest tego dobitnym przykładem. Informacje na temat każdego z nich są powierzchowne i zawierają sporo błędów, a dobór wodzów jest co najmniej dziwny. Podejrzewam, że głównym powodem pojawienia się tej książki na polskim rynku czytelniczym jest umieszczenie przez autora w wielkiej 50 Jana Sobieskiego i Józefa Piłsudskiego. Jednak czy jesteśmy aż tak zakompleksieni, aby chwalić słabe książki które doceniają naszych rodaków? Raczej nie powoływałbym się na zawarte w niej informacje w fachowej dyskusji...

PanWierzba | 2014-08-31
Arhenis | 2014-06-07