W antologii Niebieskie krzesło znalazły się wiersze dziewcząt i dojrzałych kobiet, wiersze mężczyzn wchodzących w życie i tych w sile wieku, o skroniach przyprószonych siwizną, utwory debiutantów i twórców mających już na koncie własne książki. Każdy z nich ma własny sposób wypowiedzi, własny poetycki głos. Jedni rymują, inni tworzą wiersze białe; niekiedy są to wielowarstwowe literackie patchworki, czasem – swoiste puzzle. Są wśród autorów tacy, którzy eksponują własne „ja”, niektórzy chowają „ja” za parawanem świata, posługują się poetyckim reportażem z tego, co widzieli tuż za rogiem, w mieście, kiedyś w dzieciństwie czy też przed chwilą. Antologia Niebieskie krzesło stanowi przegląd twórczości, który pozwoli Czytelnikowi zanurzyć się w różnorodne światy poetyckie. Są one jak planety, a na każdej mieszka inny poeta – anioł z jednym skrzydłem.

źródło opisu: http://www.portal-pisarski.pl/news.php?readmore=1186

loniaa | 2015-05-27