Źródłem życia jest życie

popularnonaukowa
hunter

sveah | 2016-07-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Spirit

Chyba do tej chwili nie zdawałam sobie sprawy, że jakakolwiek kultura/filozofia/religia wywodząca się z Indii i nawiązująca do Oświecenia(!) może być obdarzona taką pogardą, niechęcią, złością, gniewem. Słowa: "drań, dranie, draństwo, nonsens, nonsensowni" pojawiają się tu tak często, że aż rażą. Czaszę goryczy przelały stwierdzenia typu - buddyści nic nie wiedzą o duszy; Darwin to drań; naukowcy są nonsensowni, to dranie bo nie wierzą w duszę - a ona tam jest tyle że bardzo malutka.

Nie pamiętam kiedy/czy kiedykolwiek nie doczytałam książki do końca i nie dałam jej szansy. Tej już nie dam.

nats | 2014-04-17

Ciekawe spojrzenie na kwestie religijne z punktu widzenia kultury zachodu. Wiele mądrych i trafnych spostrzeżeń. Do książki tej podchodzę z pewnym dystansem, ale uważam, że dzięki niej każdy może wzbogacić swoje życie duchowe. Polecam.

Rudareta | 2017-01-16
HaryAngel | 2016-05-08