Osobliwości życia ziemskiego

Seria: Księgi Tajemnic
Wydawnictwo: Amber
nauka, tajemnice, zagadki,
hunter

Książka przedstawia tajemnice świata roślin i zwierząt

MaiTakeru | 2013-07-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 maja 2013

Książka podzielona jest na 8 części, z czego dwie pierwsze są zdecydowanie najlepsze - traktują one o źródłach legend o fantastycznych stworzeniach takich jak np. jednorożec, a także o zwierzętach, które żyją na Ziemi od pradawnych czasów (rozdział o latimerii raz za razem zaskakuje; te ryby są niesamowite!).

Następnie mamy najgrubszy segment książki, traktujący o niektórych kryptydach (właściwie wyłącznie o tych wodnych oraz troszkę o rzekomo wciąż żyjących dinozaurach). Tutaj książka traci na aktualności (wiele zdjęć zostało w międzyczasie zdemaskowanych jako fałszywki), a nawet na rzetelności (inne okazały się spreparowane już przed wydaniem książki, a jednak autor nic o tym nie wspomina), ale cóż - czytanie relacji o Nessie i jej krewniakach po prostu wciąga, niezależnie od tego, czy takie istoty faktycznie istnieją, czy nie. :)

Następne dwie części opisują ograniczenia życia na Ziemi i wszelakie stworzonka, które sobie z tych teoretycznych ustaleń nic nie robią i żyją dalej...

Patrycja | 2014-08-18
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Początek książki mnie zdziwił. Nie spodziewałam się omawiania zwierząt będącymi obiektami badań kryptozoologów. Jednak czytając dalej zrozumiałam ten zabieg autora. Chciał ukazać, że zwierzęta, których istnienie nie jest potwierdzone są mniej niezwykłe niż te zbadane i szeroko udokumentowane! Poleciłabym ją każdemu pasjonatowi biologicznej różnorodności świata.

witaminka | 2013-04-20
Przeczytana: 05 lipca 2014

Bardzo ciekawa ksiązka przedstawiająca zadziwiające przystosowania roślin i zwierząt do zycia nawet w najbardziej ekstremalnych warunków. Ksiązka napisana bardzo przystepnym językiem, co dla mnie stanowi jej wielki plus.

Małgorzata | 2014-03-11
Lukrecja | 2013-12-08