Hellblazer: Chora miłość

Wydawnictwo: Egmont Polska
Hellblazer: Tainted Love
komiksy
Damian

Czwarty tom serii grozy o Johnie Constantinie, współczesnym magu, którego wymyślił Neil Gaiman. Autorami cyklu są Garth Ennis i Steve Dillon, którzy sławę zdobyli znakomitą sagą Kaznodzieja. Constatine'a opuszcza ukochana, Kit. Dłużej nie może wytrzymać z człowiekiem, którego tajemnicze, związane z magią i demonami działania sprowadzają na otaczających go ludzi, także na nią, same...

Constatine'a opuszcza ukochana, Kit. Dłużej nie może wytrzymać z człowiekiem, którego tajemnicze, związane z magią i demonami działania sprowadzają na otaczających go ludzi, także na nią, same niebezpieczeństwa. Kit opuszcza Londyn i wraca do Irlandii. Tam odszukuje starych znajomych i próbuje ułożyć sobie życie od nowa.Bez mieszkania i grosza przy duszy John tuła się po ulicach, nie mogąc pogodzić się z odejściem ukochanej. Rozpamiętuje przeszłość, nie jest w stanie nic robić, stacza się. Mieszka w ruderach z bezdomnymi, pije. Nie chce nawet używać magii, bo to przecież ona jest winna jego nieszczęściom.
W tym samym Londynie żyją wampiry. Beztrosko polują na ludzi, nie gardząc też krwią kloszardów. Niektóre są naprawdę stare, a jeden z nich, prawdziwy książę, ma dawne porachunki z Constantine'em. Teraz znów wpada na jego ślad, co dla maga oznacza same kłopoty. Ale być może Johnowi potrzeba właśnie kłopotów, by wziął się w garść, przestał się roztkliwiać nad samym sobą i znów podjął walkę z siłami ciemności?

Za: Egmont

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,347.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,347.html

kendo777 | 2016-08-19
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 19 października 2009

Jeden z najgorzej wydanych komiksów w historii polskiego rynku komiksowego. Materiały, które Egmont dostarczył do drukarni pozwoliły na wydrukowanie komiksu w jakości drukarek na Commodore 64. Wielka żenada ze strony Egmontu. Ale komiks sam w sobie wspaniały.

Kruk | 2016-07-24
Predek22 | 2015-07-27