Hellboy: Spętana trumna i inne opowieści, tom 2

Hellboy: The Chained Coffin and others
hellboy, komiks, mignola
komiksy
Mike Draven

Cykl o Hellboyu podbił z marszu rynek komiksowy całego świata. Niebanalne, często oparte na mitach z różnych części naszego globu opowieści, mają za głównego bohatera Hellboya, istotę z piekła rodem, która na Ziemi służy w Biurze Badań Paranormalnych, badając sprawy uznawane za wykraczające poza obszar ludzkiego rozumienia. Cykl został stworzony w 1994 roku przez Mike'a Mignolę (wyjątkowo scenariusz do pierwszego tomu, "Nasienia zniszczenia", napisał John Byrne), który jak do tej pory narysował cztery albumy.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com/hellboy-spetana-trumna-i-inne...»

Villiana | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

„Wreszcie wybiła godzina bestii…”

Nie tak dobry, jak poprzedni zbiór, ale było całkiem ok.

„Wilki ze Świętego Augusta” strasznie przegadane na początku i nie porwały mnie, zdążyłam się znudzić zanim doszło do jakiejś akcji, ale „Baba Jaga” była urocza. Tytułowa „Spętana trumna” również mnie zaciekawiła i wniosła jakiś fragment historii głównego bohatera.

Kofi | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Spętana Trumna część II jest lepsza od poprzedniczki. Dostajemy tylko dwie historie. Pierwszą o wilkach i drugą o Babie Jadze. Klimat znów jest mroczny i ponury, tak jaki powinien być. Zakończenie daje do myślenia o przyszłości serii.

Wkp | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

Druga część „Spętanej trumny” to komiks nieco lepszy od poprzedniego i bliski jakością „Nasieniu zniszczenia”. Poszczególne historie to legendy z całego świata przemienione na historie o Hellboyu. Najlepszą z nich okazuje się rewelacyjna Baba Jaga, nie wiele słabsza jest geneza narodzin Piekielnego chłopca. Cała reszta także trzyma poziom, a rysunki zachwycają.

Kto nie czytał, powinien. Nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem, że ten zbiór jest najlepszym o Hellboyu, ani z jego wysoką pozycją na liście najlepszych komiksów w historii, ale zgadzam się, że trzeba to dzieło poznać.

mousy | 2016-04-26
Na półkach: Komiksy, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Po opinię zapraszam tutaj: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/100624/hellboy-spetana-trumna-i-inne-opowiesci-tom-1/opinia/21024714#opinia21024714

Snow White | 2016-10-25
Athanati Este | 2016-10-10