Dylan Dog: Świt żywych trupów

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
komiksy
Pablos

PolishPopkulturę | 2016-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2016

Historia, niestety, o dwie klasy gorsza od "Johnny'ego Freaka". Brak tu jakiejś ciekawej intrygi, brak tajemnicy, brak napięcia. Trochę się zestarzał ten komiks w sumie, i to chyba bardziej pod względem scenariusza, niż kreski, która akurat wciąż jakiś tam poziom sobą jednak reprezentuje.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Kasia Kozak | 2016-12-12
Przeczytana: grudzień 2016

W zbiorze (antologii?) kupionym w starych książkach we Włoszech. Dylan Dog nie jest może taki ładny jak Rupert Everett w "Dellamorte Dellamore", ale kto nie lubi filmów Romero, naciąganego romansu, seksownych koszmarów, surrealizmu? Tym zabawniejsze że przeczytane po włosku to jest: zrozumiałam jakieś 60% tekstu.

Przemek Skoczyński | 2017-10-18
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 18 października 2017

Kieruję się kolejnością wydań polskich, ufając, że najpierw Egmont, a później Bum Projekt, zdecydowali się przedstawić czytelnikom najlepsze kąski ze słynnej, liczączej około 350 częsci, serii. Tutaj bardzo (może aż nazbyt) wyraźne nawiązanie do konwencji horroru spod znaku "Nocy żywych trupów". W zasadzie czysta rozrywka i w tej kategorii mógłbym tylko przyklasnąć, gdyby nie sztuczne zakończenie, które kompletnie nie wyjaśnia przyczyn wycofania się nieboszczyków do miejsc spoczynku. A poza tym wszystko na swoim miejscu: kreska niezła, prowadzenie historii klasyczne, Groucho irytujący, a całość ma posmak starej szkoły komiksu europejskiego, jaką darzę sporym sentymentem.

krasnylud | 2015-06-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Do przeczytania, ale nie porywa i nie jest zbyt zabawny.

ven_detta | 2018-06-04
Na półkach: Przeczytane, Komiks, Pożyczane