Książę Marcin Lubomirski 1738-1811

Wydawnictwo: Czytelnik
83-070-2634-2
historia
kamk

Żywo napisana biografia księcia Marcina Lubomirskiego (1738-1811), osobistości nie znanej szerszemu ogółowi, choć pochodzącej z wielkiego magnackiego rodu i odgrywającej niebanalną rolę w XVIII 0 wiecznej Rzeczpospolitej. Koleje życia księcia - jednego z najbogatszych ówczesnych magnatów, generała wojsk polskich, uczestnika konfederacji barskiej, utracjusza, bankruta i sławnego kochanka - przypominają żywot wielkich awanturników tej epoki - Cagliostra i Casanovy. Malowniczo opisane na tle obyczajowym epoki, dostarczają czytelnikowi cennych informacji z dziedziny historii politycznej i dziejów kultury.

Kasia Moszumańska | 2016-07-02
Marcin | 2015-01-26