Teraz My Prześwietlamy

Wydawnictwo: G+J
6 (26 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
teraz my, publicystyka, polityka
literatura faktu

Doskonała literatura faktu wyjaśniająca fundamentalne problemy polskiego świata polityki. Znakomity dowcip, cięte riposty, uczciwe i czasami ostre uwagi na temat rzeczywistości politycznej i jej bohaterów. Utrwalono w tej książce doskonałe wywiady przeprowadzone w kontrowersyjnych programach, wzbogacając je o bezcenne komentarze autorów. Pierwszy z opisanych programów to "Prześwietlenie”, który pojawił się na antenie TVN24 w 2004 r., a podczas którego przepytano na różne okoliczności 286 gości. Zapraszani byli politycy, ale również osoby z polityką prawie (jak sejmowy fryzjer) lub w ogóle niezwiązane (Marek Kondrat, Gustaw Holoubek). W programie "Teraz My” o tym, jak powstawała IV RP i co się w niej działo opowiadali m.in. Jarosław i Lech Kaczyńscy, Michał Kamiński, Jacek Kurski, Renata Beger, Andrzej Lepper. W pierwszym programie "Teraz My” jednym z gości był astrolog Tomasz Gocłowski. Warto dziś przypomnieć, co mówił.
Wielbiciele Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego, a także dobrego jedzenia, poznają tajemnice diet obu panów - dowiedzą się co jedzą na śniadanie, co lubią konsumować na obiad i jakie towarzystwo im służy podczas posiłków.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Antoni Leśniak | 2015-06-29
Na półkach: Przeczytane, Polityka
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Zdecydowanie lata świetności programów prowadzonych przez obydwu znakomitych panu redaktorów należą już do przeszłości. Wprawdzie dziś każdy z nich już osobno dalej zajmuje się uprawianiem dziennikarstwa politycznego ale nie ma ono już takiej siły i takiej mocy rażenie niż jeszcze kilka lat temu, kiedy w niepowtarzalnym duecie i rewelacyjnym stylu naprawdę potrafili bezceremonialnie przygwoździć zaproszonego gościa oraz zadać politycznie niepoprawne pytania zachowując przy tym obiektywizm i rzetelność, które są dziś na medialnym rynku coraz bardziej deficytowe. Panowie należeli kiedyś do pierwszego sortu i reprezentowali najwyższy poziom dziennikarstwa. To jednak, co jest najczęstszym problem w polskich realiach, to niebezpieczna tendencja upolitycznienia się dziennikarzy lub zamiana dziennikarza w polityka. Pewnie do końca zjawisko całkowicie niemożliwe, bo są przecież ludźmi, którzy też mają określone poglądy i swoje widzenie świata, a również zatrudnieni w danej stacji muszą być...

agata19 | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Konwencja spisania rozmów z programu telewizyjnego nie spodobała mi się, jedynym plusem były komentarze do danych wywiadów z perspektywy czasu. Minusem były skróty nazwisk rozmówców, kiedy było ich kilku czasami myliło mi się, czyjego polityka są to słowa. Jednak z perspektywy długiego czasu warto przypomnieć sobie kilka politycznych aferek z ubiegłych lat :)

wositelec | 2016-07-02
Kuba | 2016-04-24