Algebra liniowa w zadaniach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Anna Rybarczyk

Kolejna książka autora „Algebry abstrakcyjnej w zadaniach” - podręcznika cieszącego się bardzo dobrą opinią wśród studentów i wykładowców. Łączy w sobie zalety podręcznika z obszernym zbiorem zadań. Zawiera zadania dotyczące wszystkich podstawowych tematów omawianych na dwusemestralnym wykładzie algebry liniowej. Składa się z dziesięciu rozdziałów. Czytelnik znajdzie w niej: - podstawowe...

- podstawowe definicje i twierdzenia na początku każdego z pierwszych dziewięciu rozdziałów,
- dużą liczbę przykładowo rozwiązanych różnorodnych zadań,
- obszerny zestaw zadań do samodzielnego rozwiązania,
- odpowiedzi, wskazówki i kompletnie rozwiązane zadania w rozdziale dziesiątym.

Podręcznik przeznaczony dla studentów matematyki, informatyki, fizyki i innych nauk przyrodniczych oraz ekonomicznych uniwersytetów i uczelni technicznych.

„Na podkreślenie zasługuje też układ książki. Przykładowo: umieszczenie przestrzeni liniowych przed rachunkiem macierzowym i wyznacznikami stanowi motywację geometryczną do prowadzenia rachunków i jest zgodne z tendencją uczenia algebry liniowej opartą na podkreślaniu związku między stroną geometryczną i stroną algebraiczną przedmiotu. Taka koncepcja uczenia algebry linowej dominuje w większości nowoczesnych podręczników. Zbiór zadań Rutkowskiego będzie więc dobrze do nich pasować.”
dr Tadeusz Koźniewski, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

źródło opisu: http://www.xxlsklep.pl/t/wydawca/wydawnictwo-nauko...(?)

MariaLiza | 2016-08-12