Algebra abstrakcyjna w zadaniach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
kikucisko

Algebra abstrakcyjna to jeden z trudniejszych przedmiotów na studiach matematycznych i informatycznych. Zbiór zadań Jerzego Rutkowskiego ma pomóc studentom w przyswojeniu wspomnianego materiału. Książka zawiera zadania dotyczące wszystkich ważniejszych pojęć algebry abstrakcyjnej. Każdy dział zbioru otwierają podstawowe definicje i twierdzenia oraz zadania do samodzielnego rozwiązywania...

Książka zawiera zadania dotyczące wszystkich ważniejszych pojęć algebry abstrakcyjnej. Każdy dział zbioru otwierają podstawowe definicje i twierdzenia oraz zadania do samodzielnego rozwiązywania poprzedzone starannie dobranymi przykładami rozwiązań. Na końcu książki znajdują się rozwiązania i odpowiedzi do większości zadań umieszczonych w zbiorze.

Pozycja przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów matematyki, informatyki i wybranych wydziałów technicznych na politechnikach. Skierowana jest również do tych studentów, którym algebra abstrakcyjna mogłaby sprawiać pewne trudności, i dlatego w większości zawiera zadania łatwiejsze. Ze zbioru mogą też korzystać ci, których interesują zadania o wyższym stopniu trudności.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl