Poezje zebrane

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła wszystkie/ Bolesław Leśmian". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
978-83-06-03227-7
poezja
Srebroni

Najpełniejszy obecnie zbiór poezji Bolesława Leśmiana.

źródło okładki: PIW, 2010

Marysieńka | 2011-04-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Poezji nie można przeczytać, poezję się czytuje w zależności od nastroju. Po Leśmiana sięgam często, szczególnie polecam jego erotyki, świadczące o doskonałej znajomości relacji między kobietą i mężczyzną. Leśmian buduje cudowny klimat, nastrój...powoduje nasze rozmarzenie, wywołuje tęsknoty...potrafi też rozbawić...

Dziejba | 2014-07-15

Leśmiana przedstawiać nie trzeba. Mistrzostwo poezji, prawdziwy geniusz, sztuka w każdym calu, mogłabym pisać długo, wymienić jeszcze ze sto określeń, ale i tak byłoby za mało. Nie istnieją chyba słowa, które oddałyby w pełni charakter Leśmianowskiej twórczości. W jego wierszach trzeba rozsmakować się samemu, przenieść się na chwilę do tego pełnego liryki świata.
Zdecydowanie warto postawić na półce to wydanie – nie dość, że zebrane są w nim wszystkie utwory poetyckie Leśmiana, to jeszcze jest naprawdę pięknie i przejrzyście zrobione. Sama posiadam, sięgam do niego częściej niż do innych pozycji w biblioteczce. To była chyba jedna z moich najlepszych (jeśli nie najlepsza!) inwestycji książkowych.

Marta | 2011-09-05

Zawsze i wszędzie numer jeden !
Jak można nie kochać tak cudownie plastycznego języka, jak nie zachwycać się tym rytmem, wibracją, bogactwem skojarzeń, jak oprzeć się atmosferze tajemnicy, słowom niepowtarzalnym i jednocześnie idealnym w formie? Nie sposób. Tylko mistrz potrafi ukazać makrokosmos za pomocą mikroskopijnych cząsteczek, idealne fraktale wszechświata a w środku tego cudu ułomny człowiek.
Poezja Leśmiana to dowód na istnienie Boga.

Anteros | 2012-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2012

To można czytać całe życie

Coco | 2011-06-25
Przeczytana: czerwiec 2011

Bardzo ulubione;))

Chromoksyd | 2011-10-14
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione, Posiadam

Tej książki nie da się usiąść i przeczytać - czytam ją cały czas, nie zachowując kolejności stron.

Weronika Kujawa | 2016-11-12
koszałekopałek | 2016-10-03