Cel I: Doskonałość w produkcji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie III". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mint Books
The Goal: A Process of Ongoing Improvement
978-83-60665-05-3
biznes, finanse
mimbla78

Cel I jest bowiem książką, która - podobnie jak dzieło Kopernika w astronomii jest w dziedzinie zarządzania dziełem iście przełomowym, wręcz obrazoburczym, i to z kilku względów. Po pierwsze, jest to, zdaje się, pierwsza na świecie powieść biznesowa. Gdy na początku lat 80-tych ubiegłego wieku Goldratt zaczął nosić się z zamiarem jej napisania, nikt - absolutnie nikt, włączając w to...

Po pierwsze, jest to, zdaje się, pierwsza na świecie powieść biznesowa. Gdy na początku lat 80-tych ubiegłego wieku Goldratt zaczął nosić się z zamiarem jej napisania, nikt - absolutnie nikt, włączając w to zaproszonego do współpracy Jeffa Coxa nie wierzył, że ktokolwiek kupi powieść o zarządzaniu produkcją. A jednak, do dziś sprzedano ponad 4 000 000 egzemplarzy w kilkunastu językach na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych i Brazylii, przez Polskę i Litwę do Japonii, gdzie Cel I sprzedaje się lepiej niż Harry Potter.
Po wtóre, Cel I prezentuje rewolucyjny sposób myślenia o zarządzaniu zakładem produkcyjnym, i to w dwu aspektach jednocześnie. Książka przedstawia bowiem dwie przełomowe metody zarządzania: metodę werbel-bufor-lina [drum-buffer-rope) zarządzania produkcją oraz metodę rachunkowości przerobowej (throughput accounting) podejmowania decyzji menedżerskich. Obie te metody zasadzają się na obaleniu przyjmowanych milcząco założeń, tak "oczywistych", że wszyscy zapomnieli o ich istnieniu; tak "naturalnych", że bezrerleksyjnie powtarzanych na każdym kursie zarządzania - a jednak beznadziejnie błędnych i szkodliwych. Zachęcamy Czytelnika do odszukania tych założeń podczas lektury niniejszej książki i do zastosowania wniosków do swojej firmy.

Krzysiek | 2015-06-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Przeczytałem dwa razy (wersje polską i angielską). Dla mnie to absolutna pozycja MUST-READ dla wszystkich kierowników i osób odpowiedzialnych za zarządzanie. Polecam.

szpilka | 2016-05-07

Przeczytałam ją kilka lat temu. wtedy książka ta miała fioletową miękką oprawę. Gdzieś ją posiałam. Dwa lata temu kupiłam na prezent dla mojej siostry (przyszłej ekonomistki) nowe wydanie. Wczoraj telefonuje moja przyjaciółka, że jej partner ma trudności w fabryce. Moja pierwsza myśl - Cel. Muszą ją tylko zamówić w necie. W księgarni tradycyjnej - jaką lubię najbardziej - nikt nie ma. Jeśli ktoś ma na sprzedaż wydanie w języku angielskim, to chętnie odkupię.

nukleuzpl | 2015-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2015

Świetna książka! Nie mogę się doczekać kiedy zastosuję TOC w praktyce

Marek Kowalczyk | 2012-04-20

Dostałem wiele lat temu tę książkę po angielsku. Zacząłem czytać ją wieczorem i nie mogłem przestać do rana...

TeddyBear | 2015-11-24
Przeczytana: 23 października 2015

Ważna dla chcących doskonalić się z zakresu zarządzania

Woti | 2016-06-18

Polecam!!