Cel II: To nie przypadek

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mint Books
It's Not Luck
978-83-60665-04-6
biznes, finanse
mimbla78

Jest to drugi tom pasjonującej powieści biznesowej Cel I: Doskonałość w produkcji - bestsellera, który rozszedł się w ponad 4 000 000 egzemplarzy w kilkunastu językach na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych i Brazylii, przez Polskę i Litwę do Japonii, gdzie sprzedaje się lepiej niż Harry Potter. Tak jak tom pierwszy zapoczątkował rewolucję w zarządzaniu produkcją, lak niniejsza książka...

Tak jak tom pierwszy zapoczątkował rewolucję w zarządzaniu produkcją, lak niniejsza książka stanowi równie innowacyjne podejście do problematyki:
- dystrybucji i logistyki,
- marketingu,
- sprzedaży,
- strategii.
Z drugie strony, niezwykłość tej książki polega na tym, że - mimo przystępnej formy - daje ona bardzo jasną i praktyczną odpowiedź na pytanie nurtujące wszystkich chyba menedżerów i właścicieli: Jak w krótkim czasie istotnie zwiększyć zysk mojej firmy?
Trzeci aspekt jej niezwykłości polega na tym, że wszystkie opisane w niej historie zdarzyły się naprawdę; osobiście znamy ludzi będących jej bohaterami. Co ciekawe, firma ukryta pod nazwą "I Cosmetics" funkcjonuje również z olbrzymim powodzeniem w Polsce. Spieszymy jednak od razu dodać, że w rzeczywistości nie jest to firma kosmetyczna.
Nade wszystko niezwykłe w tej książce jest jednak to, że Goldratt odsłania przed Czytelnikiem "kuchnię swojego umysłu" - konkretne metody, dzięki którym odkrył wszystkie opisywane przez siebie rozwiązania. Metod tych ("narzędzi myślowych") może użyć każdy, by rozwiązać dowolny, zdawałoby się nierozwiązywalny, problem tak z dziedziny zarządzania, jak i z życia osobistego.

Krzysiek | 2015-12-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Dla mnie najciekawsze jest w niej to, że Goldratt po raz kolejny pokazuje, że zawsze jest jakieś inne, lepsze wyjście/rozwiązanie. I po raz kolejny w głowie ma się myśli ...czemu człowiek na to sam nie wpadł wcześniej... przecież to takie proste i logiczne :) Nie pozostaje nic innego jak tylko nauczyć się stosować narzędzia myślowe Goldratta i używać ich w życiu.
Polecam oczywiście.

set1000 | 2016-11-27