Kronika XX wieku. Ludzie i wydarzenia

The 20th Century Year by Year
83-02-07047-5
świat, wydarzenia, historia
Pistacia

Napisana w stylu bieżących doniesień prasowych i ilustrowana starannie dobranymi zdjęciami archiwalnymi "Kronika XX wieku" ukazuje dekada po dekadzie i rok po roku fascynujący obraz stulecia. Przedstawia wydarzenia z pierwszych stron gazet i opowiada o ich bezpośrednich uczestnikach: politykach, monarchach, uczonych, gwiazdach filmowych, sportowcach, dyktatorach mody, punkach i hipisach. Uzupełnieniem chronologicznych doniesień są specjalne strony poświęcone przełomowym wydarzeniom, wielkim odkryciom, ideologiom, trendom cywilizacyjnym i innym zjawiskom o powszechnym znaczeniu, które charakteryzowały wiek dwudziesty.

[opis wydawcy]

aut. tekstów o wydarzeniach w Polsce-Marek Jannasz