Wielopoziomowy system kontroli banków

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Książka Wielopoziomowy system kontroli banków stanowi podsumowania współpracy Autorki z bankami komercyjnymi i z nadzorem bankowym. Przedstawia problematykę systemu kontroli banków w różnych aspektach, uwzględniając wpływ ustaleń: Banku światowego, Rady MSR, zasad Komitetu Bazylejskiego ds. Nadzoru Bankowego na rozwiązania nadzoru krajowego (KNB, GINB) oraz na elementy relacji między segmentami kontroli banków, przede wszystkim w zakresie narzędzi, procedur i stosowania wymogów ostrożnościowych.Dokonano w tej systematyzacji definicji i klasyfikacji pojęć zasadniczych związanych z szeroko rozumianą kontrolą banków (np. audyt, kontrola, nadzór, inspekcja, controlling).