Tajemnica śnieżnego potwora

Tłumaczenie: Anna Urban, Miłosz Urban
Cykl: Klub Detektywów: Przygoda (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Die Knickerbocker Bande
9788327319175
klub detektywów, śledztwo
Julia Cz

Groza zamiast przyjemności z jazdy na nartach? Tajemniczy śnieżny potwór napędza strachu turystom w jednym z austriackich kurortów. Kto naprawdę kryje się w przebraniu białego monstrum? Gdy czwórka przyjaciół wpada na trop tajemnicy, jedno z nich zostaje porwane.

źródło opisu: [Egmont Polska, 2008]

Pamiętacie Scooby Doo i jego przyjaciół? Te wszystkie paranormalne zagadki, które rozwiązywali? Na początku zawsze działo się coś strasznego, pojawiały się jakieś duchy, zjawy czy potwory, często widziano jakieś dziwne światła, czy słyszano niepokojące odgłosy. Takie właśnie było moje pierwsze skojarzenie gdy wzięłam tę książkę do ręki. Zanim przeszłam do lektury zaintrygowała mnie postać śnieżnego potwora widniejąca na okładce. Już na pierwszy rzut oka nie przypomina ona Yeti, widać natomiast, że to ludzka postać w przebraniu. Bardzo chciałam wiedzieć czy mam rację.
Axel, Poppi, Lilo i Dominik poznali się przypadkowo na rozdaniu nagród, w konkursie na najciekawszy projekt spodni, organizowanym przez firmę produkującą skórzane spodnie pumpy. Ich nagrodą okazuje się świąteczny pobyt w górskiej miejscowości Kitzbuhel, powiązany z jadą na nartach. Ta także miejsce zamieszkania Lilo i miejsce, w którym pojawił się śnieżny potwór. Czwórka dzieciaków szybko się zaprzyjaźniła i...

MegaPilman | 2011-06-05
Przeczytana: 16 czerwca 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dzięki tej książce zobaczyłem jakie są piękne książki i zaczełem czytać .

Julia Cz | 2010-11-09
Przeczytana: 2009 rok

pierwsza książka, którą przeczytałam z własnej woli :) ciekawa, trzymająca w napięciu, wartka akcja, interesujący bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji. polecam wszystkim, którzy lubią powieści detektywistyczne :D

kaczmarkowaola10 | 2012-02-02

Kocham ta serie o detektywach ...

AniCAxd | 2014-08-26

...