Święci Aniołowie Boży

Wydawnictwo: MIC
978-83-7502-152-3
aniołowie, kult, katolicyzm
religia

Istnienie aniołów, bezcielesnych duchów stworzonych przez Boga, należy do tych prawd wiary, które często przyjmujemy jedynie teoretycznie, nie zdając sobie sprawy z ich związku z naszym codziennym życiem - zwłaszcza jeśli mamy poczucie, że wyrośliśmy już z dziecięcej modlitwy „Aniele Boży, Stróżu mój”. Kim naprawdę są aniołowie? Ile mają wspólnego z wyobrażeniami, jakie przedstawia nam dawna...

Kim naprawdę są aniołowie? Ile mają wspólnego z wyobrażeniami, jakie przedstawia nam dawna i współczesna sztuka? Jaka jest ich rola? Jak korzystać z ich pomocy na co dzień? Ta mała książeczka wprowadza Czytelnika w kult aniołów, proponuje teksty modlitw, a przede wszystkim przekonuje, że chrześcijanin w jakiejkolwiek sytuacji by się znalazł, nigdy nie jest sam.

Lukrecja | 2016-02-01
Karina_Kulesza Kulesza | 2010-11-09