Nadzieja, miłość, spisane pacierze. Wiersze wybrane

Okładka książki Nadzieja, miłość, spisane pacierze. Wiersze wybrane Jan Twardowski
Okładka książki Nadzieja, miłość, spisane pacierze. Wiersze wybrane
Jan Twardowski Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Benkowski poezja
poezja
Dom Wydawniczy Benkowski
2007-01-01
2007-01-01

Wiersze księdza Twardowskiego to takie perełki. Każde słowo, zdanie to złota myśl. Kiedy sięgam po tę poezję zawsze zadziwia mnie trafność spostrzeżeń księdza Twardowskiego. W kilku słowach jest tyle treści. I ta prostota Jego twórczości. Nie muszę się niczego domyślać. Jasny, prosty język przekazu. Tego oczekuję od poezji. Ma ona chwytać za serce, a nie męczyć zawoalowanym przekazem, który albo zostanie przez czytelnika właściwie zinterpretowany, albo nie.

Mistrz poezji.Pełen wrażliwości i czystego piękna.Można się było od niego uczyć takiego prostego, ale bardzo przenikliwego obserwowania świata.

Dostałam od "mojego Janka"
pachnie dedykacją..
A.

Dostałam od "mojego Janka"
pachnie dedykacją..
A.

Ks. Twardowski - i chyba więcej nic nie powinno się mówić. Największa moja inspiracja, jeśli chodzi o poezję, ale także... cieszenie się światem! Polecam - i wierzącym, i wątpiącym, i tym, którzy mówią, że nie wierzą. Warto.

PS. Nie wiem, czy można powiedzieć, że "przeczytałam" wiersze ks. Twardowskiego... Wiele z nich znam na pamięć, inne kojarzę "ze słyszenia".

Jego tomiki jednak nigdy nie zarastają pajęczynami, więc chyba nie jest tak źle :)

Jego...

Wiersze księdza Jana są niezwykłe. Niby takie proste, a jednak... głębokie. Mówią o sprawach elementarnych w sposób uderzający. Dla mnie morałem i puentą tych wierszy jest przeważnie ich ostatni wers. Ksiądz Twardowski miał wielki talent i wspaniale się stało, że zdecydował się podzielić się nim z nami!

Jak zawsze w przypadku poezji: nie da się powiedzieć, że tomik jest przeczytany, skoro jako część domowej biblioteczki należy do tych pozycji, na których nigdy nie będzie leżał kurz.

• Domowa biblioteczka
  • Poezja