Sztuka i czas. Od klasycyzmu do współczesności

Okładka książki Sztuka i czas. Od klasycyzmu do współczesności Barbara Osińska
Okładka książki Sztuka i czas. Od klasycyzmu do współczesności
Barbara Osińska Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Cykl: Sztuka i czas sztuka
sztuka
Sztuka i czas
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
2005-01-01
2005-01-01
8302093009

Podobnie, jak pierwsza część tej publikacji zawiera o wiele za mało ilustracji. Jednak jest idealnym źródłem kontekstów przydających się do napisania wypracowania np. na maturze. Polecam i życzę powodzenia!

Bardzo "podręcznikowa". Fakt, podaje najważniejsze założenia, nazwiska czy też cechy charakterystycznej danej epoki, ale czyta się to bardziej jak pełen suchych informacji artykuł.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nie żałuję, że czytałam to od deski do deski. To dobrze się czyta, pomimo suchych faktów. Jednakże to uzupełniają ilustracje, obrazy, rzeźby i czasem też architektura. Najważniejsi artyści są wymienieni, a ich nazwiska wytłuszczone, po kilka razy pojawiają się w rozdziale, a także przy dziełach i do tego są napisane ich zasługi. Na poszczególnych przykładach zostały wymienione ich preferencje, zainteresowania i miłości (w ogólnym tego słowa znaczeniu),opinie, poglądy. Na początku każdego działu i również przy niektórych rozdziałach jakieś fragmenty tekstów określające dany styl, kierunek.
To prawda, nie skończyłam tego, ale to nie jest żaden wstyd. To tylko sprawia, że tym bardziej będę chciała wrócić do tej książki. Historia i sztuka to piękne nauki. ♥

Jako wprowadzenie do historii sztuki bardzo dobre. Zarysowuje najważniejsze zagadnienia.

Gdybym przygotowując się do matury używała jedynie tego podręcznika i jego pierwszej części byłabym bardzo rozczarowana. Moim zdaniem jest to jedynie zarys najważniejszych treści, więcej tutaj subiektywnych rozważań autorki niż konkretów. Jako podręcznik-słabo ale jeśli ktoś nie ma oczekiwań i szuka czegoś co mogłoby go wprowadzić w świat historii sztuki no to ewentualnie można przekartkować. Dużym plusem są dobrej jakości reprodukcje dzieł.

Bardzo zwięzły i konkretny przewodnik po historii sztuki. Idealny dla początkujących miłośników sztuki i jako wstęp do rozwijania zainteresowań.

Przyjemnie napisana książka, łatwo przyswajalna. Przez rok przygotowywałam się do matury z historii sztuki i tylko na podstawie tej książki i jej kontynuacji. Zdałam bez najmniejszego problemu, dosłownie uratowała mi życie :)

• Sztuka
  • Historia sztuki
  • sztuka
  • O sztuce

Dodaj cytat z książki Sztuka i czas. Od klasycyzmu do współczesności