Sztuka i czas. Od klasycyzmu do współczesności

Barbara Osińska Wydawnictwo: WSiP Cykl: Sztuka i czas sztuka
8302093009
WSiP
Sztuka i czas
sztuka
8302093009

Bardzo "podręcznikowa". Fakt, podaje najważniejsze założenia, nazwiska czy też cechy charakterystycznej danej epoki, ale czyta się to bardziej jak pełen suchych informacji artykuł.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nie żałuję, że czytałam to od deski do deski. To dobrze się czyta, pomimo suchych faktów. Jednakże to uzupełniają ilustracje, obrazy, rzeźby i czasem też architektura. Najważniejsi artyści są wymienieni, a ich nazwiska wytłuszczone, po kilka razy pojawiają się w rozdziale, a także przy dziełach i do tego są napisane ich zasługi. Na poszczególnych przykładach zostały...

Jako wprowadzenie do historii sztuki bardzo dobre. Zarysowuje najważniejsze zagadnienia.

Gdybym przygotowując się do matury używała jedynie tego podręcznika i jego pierwszej części byłabym bardzo rozczarowana. Moim zdaniem jest to jedynie zarys najważniejszych treści, więcej tutaj subiektywnych rozważań autorki niż konkretów. Jako podręcznik-słabo ale jeśli ktoś nie ma oczekiwań i szuka czegoś co mogłoby go wprowadzić w świat historii sztuki no to ewentualnie...

Bardzo zwięzły i konkretny przewodnik po historii sztuki. Idealny dla początkujących miłośników sztuki i jako wstęp do rozwijania zainteresowań.

Przyjemnie napisana książka, łatwo przyswajalna. Przez rok przygotowywałam się do matury z historii sztuki i tylko na podstawie tej książki i jej kontynuacji. Zdałam bez najmniejszego problemu, dosłownie uratowała mi życie :)

Dyskusje

• Sztuka
  • Historia sztuki
  • Chcę w prezencie
  • sztuka
  • 2012
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Sztuka i czas. Od klasycyzmu do współczesności