Sztuka i czas. Od prehistorii do rokoka

Okładka książki Sztuka i czas. Od prehistorii do rokoka
2007-01-01
2004-01-01
historia sztuki sztuka podręcznik

więcej Więcej

Nasza nauczycielka od historii sztuki uznała, że to najlepszy podręcznik od tego przedmiotu, ale ma mało ilustracji. I choć zawiera dużo informacji podanych w przystępny sposób, to czyta się to jak każdy podręcznik - raczej wolno i ociężale. Lepsze niż nic, ale wolę Gombricha

Jedyna książka, którą czytałam ponad pół roku(choć to bardziej jak podręcznik). DUuuużo powstawowych informacji, ale forma nie zawsze mi się podobała. Przydatna

Ta książka, jest jedynym "podręcznikiem" do historii sztukii w polskich szkołach plastycznych.
Na lekcjach natomiast, oczekuje się o wieele większy zasób materiału niż jest podany w lekturze. Bardzo chciałabym, żebym kiedyś na lekcjach skupiała się nie tylko na notatkach, ale na samej treści lekcji.
Oczywiście nie winię za to książki, gdyż ta sama nie jest ogłoszona...

Bardzo zwięzły i konkretny przewodnik po historii sztuki. Idealny dla początkujących miłośników sztuki i jako wstęp do rozwijania zainteresowań.

Jestem bardzo zadowolona z zakupu tej książki, krótko i na temat, żadnych zbędnych informacji, rewelacyjnie mi się z niej uczyło i przygotowywało indywidualnie do matury. Polecam.

Rewelacyjny podręcznik na szybką powtórkę przed maturą do historii sztukii ;)

Książka nadaje się w sam raz na lekcje historii sztuki w liceum (na późniejszym etapie oczywiście okaże się zbyt pobieżna, a i informacje w niej zawarte często mogą okazać się sporne). Polecam ją maturzystom, język jest prosty, zrozumiały. Oprawa graficzna też jest jedną z lepszych, dość dużo fotografii.

Szkoda, że niezmiennie od wielu lat jest to praktycznie jedyny podręcznik dla uczniów traktujący o sztuce. Napisany dobrze, pomocny. Wymaga jednak by szukać uzupełnienia wiedzy. Obecnie wydawany w czterech tomach (jak dla mnie bez sensu, z dwóch książek zrobiły się cztery).

Idealna, jeśli ktoś przygotowuje się do matury z historii sztuki. Zawiera nie tylko reprodukcje dzieł i informacje dotyczące konkretnych autorów, ale też zarys historyczny każdej epoki włączając w to pozycję społeczną artysty w określonym momencie historii. Polecam też drugą część cyklu, opracowaną przez tą samą autorkę.

jako lektura licealna była dla mnie fantastycznym podręcznikiem, gdzie na kolejnych stronach odkrywałam coraz to nowych artystów, dobry zbiór dla początkujących, którzy dopiero zaczynaj swoją przygodę.

• Sztuka
  • Historia sztuki
  • sztuka
  • Historia Sztuki
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Sztuka i czas. Od prehistorii do rokoka