Sztuka i czas. Od prehistorii do rokoka

Barbara Osińska Cykl: Sztuka i czas

WSiP
sztuka
historia sztuki sztuka podręcznik

Kup książkę

Ta książka, jest jedynym "podręcznikiem" do historii sztukii w polskich szkołach plastycznych.
Na lekcjach natomiast, oczekuje się o wieele większy zasób materiału niż jest podany w lekturze. Bardzo chciałabym, żebym kiedyś na lekcjach skupiała się nie tylko na notatkach, ale na samej treści lekcji.
Oczywiście nie winię za to książki, gdyż ta sama nie jest og...

Bardzo zwięzły i konkretny przewodnik po historii sztuki. Idealny dla początkujących miłośników sztuki i jako wstęp do rozwijania zainteresowań.

Jestem bardzo zadowolona z zakupu tej książki, krótko i na temat, żadnych zbędnych informacji, rewelacyjnie mi się z niej uczyło i przygotowywało indywidualnie do matury. Polecam.

Rewelacyjny podręcznik na szybką powtórkę przed maturą do historii sztukii ;)

Książka nadaje się w sam raz na lekcje historii sztuki w liceum (na późniejszym etapie oczywiście okaże się zbyt pobieżna, a i informacje w niej zawarte często mogą okazać się sporne). Polecam ją maturzystom, język jest prosty, zrozumiały. Oprawa graficzna też jest jedną z lepszych, dość dużo fotografii.

Szkoda, że niezmiennie od wielu lat jest to praktycznie jedyny podręcznik dla uczniów traktujący o sztuce. Napisany dobrze, pomocny. Wymaga jednak by szukać uzupełnienia wiedzy. Obecnie wydawany w czterech tomach (jak dla mnie bez sensu, z dwóch książek zrobiły się cztery).

Idealna, jeśli ktoś przygotowuje się do matury z historii sztuki. Zawiera nie tylko reprodukcje dzieł i informacje dotyczące konkretnych autorów, ale też zarys historyczny każdej epoki włączając w to pozycję społeczną artysty w określonym momencie historii. Polecam też drugą część cyklu, opracowaną przez tą samą autorkę.

jako lektura licealna była dla mnie fantastycznym podręcznikiem, gdzie na kolejnych stronach odkrywałam coraz to nowych artystów, dobry zbiór dla początkujących, którzy dopiero zaczynaj swoją przygodę.

Bardzo dobry podręcznik da tych, którzy chcą odkryć tajniki historii sztuki. Zawiera wiele ciekawych informacji oraz wiele przepięknych zdjęć.

Dzięki niemu obroniłam dyplom :P

Ciężko jest ocenić podręcznik, ale co warto powiedzieć to to, że ta pozycja i jej kontynuacja jest idealnych wstępem do historii sztuki.

Dyskusje

Dodaj cytat z książki Sztuka i czas. Od prehistorii do rokoka