Jak napisać scenariusz filmowy

Okładka książki Jak napisać scenariusz filmowy William Missouri Downs, Robin U. Russin
Okładka książki Jak napisać scenariusz filmowy
William Missouri DownsRobin U. Russin Wydawnictwo: Wojciech Marzec film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Screenplay: writing the picture
Wojciech Marzec
Ewa Spirydowicz
Ewa Spirydowicz scenariusz film

Książka napisana wzorowo i wybitnie. Polecam :)

Książka napisana wzorowo i wybitnie. Polecam :)

Mega!!! Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Książka była bardzo ciekawa, i czytało się ją z pasją. Można np. dogłębnie dowiedzieć się o formatowaniu scenariusza, jak i wielu innych. No i najważniejsze - musi być konflikt!

Może i klasyk, ale sam nie wiem czy to jakaś wow rzecz którą warto czytać tworzac współcześnie scenariusze, wydaje mi się że przez ten czas opowiadanie historii dość się zmieniło.

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem.
Przeczytałem trochę książek w młodości :) .

Przeczytałem trochę książek w młodości :) .

To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek...

Najważniejszy w fabule jest konflikt!

Najważniejszy w fabule jest konflikt!

Dlaczego tak nisko oceniam tak wychwalane dzieło? Po pierwsze nie zachęca do pisania scenariuszy. Autor jakby specjalnie próbuje nas do tego zniechęcić pokazując swoją wyższość. Co więcej, ma się za kogoś lepszego niż wszyscy. Przepraszam bardzo, ale moim zdaniem książka jest chwalona trochę na siłę. Owszem, można zasięgnąć tam nieco praktycznej wiedzy i wskazówek - które nijak mają się do polskich realiów tworzenia filmów. Przybliża ona realia amerykańskiego przemysłu filmowego. Jest opowieścią o tamtym świecie i życiu tamtejszych scenarzystów, którzy muszą znieść bardzo wiele, aby w ogóle zaistnieć.
Kupiłam książkę z myślą o pisaniu scenariuszy, zasięgnęłam kilku porad, lecz większość tekstu tylko mnie zniechęciła do dalszego rozwoju i doprowadziła do irytacji.

Skarb dla koneserów kina. Ale sztuki pisania scenariuszy, nie da nauczyć się z książek. Mimo to, obowiązkowa pozycja dla przyszłych scenarzystów.

Dla początkujących i koneserów kina 10/10.

Dla profesjonalistów 8/10.

Dla początkujących i koneserów kina 10/10.

Dla profesjonalistów 8/10.

Wiele się dowiedziałem ciekawych rzeczy. Polecam :)

Wiele się dowiedziałem ciekawych rzeczy. Polecam :)

Świetna książka dla piszących scenariusze. Podsumowująca w sposób praktyczny teorie z Poetyki i Podróży bohatera. W książce znajdują się też ćwiczenia polegające np. na przeredagowaniu scen, stworzeniu konfliktu, opisaniu pragnień i skaz naszych bohaterów. Zarówno początkujący jak i zaawansowani znajdą tam coś dla siebie.

Ciekawa pozycja. Szkoda że bez dodatku o sprzedaży scenariusza w Polsce czy w Europie.

To co najważniejsze dla początkujących scenarzystów

To co najważniejsze dla początkujących scenarzystów

• Film
  • Niedokończone
  • Film
  • Kino

Dodaj cytat z książki Jak napisać scenariusz filmowy