Lepanto 1571

Lepanto 1571
historia, bitwy
historia
Valanthe

W XVI stuleciu osmańska Turcja była najsilniejszym mocarstwem świata i miała swe posiadłości na trzech kontynentach - w Europie, Azji i Afryce. Turcy zdobyli Konstantynopol kładąc kres istnieniu Cesarstwa Bizantyjskiego, rozgromili wojska chrześcijańskie na Kosowym Polu, pod Warną i pod Mohaczem, wtargnęli do Europy Środkowej i zagrozili Wiedniowi. Z Rzeczpospolitą do czasu mieli w miarę poprawne stosunki. Zbliżał się jednak punkt zwrotny w zmaganiach między chrześcijańską Europą, a Turcją.

MarcusProbus | 2012-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2012

Wielkie Nie wykorzystane zwycięstwo Ligi świętej nad imperium osmańskim. Warte uwagi, dla zainteresowanych konfliktami XVI w.Polecam

archiwista_cyklista | 2015-07-26
Na półkach: 2015, Przeczytane, XVI/XVII wiek