Od gotycyzmu do horroru. Wilkołak, wampir i monstrum frankensteina w wybranych utworach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
978-83-2292-895-0
horror, film grozy

Książka poświęcona jest ewolucji postaci horroru i związanych z nim motywów. Horror traktowany tu jest jako jeden z gatunków fantastyki (obok science fiction i fantasy), dotyczący nie tylko tekstów literackich, ale także dzieł reprezentujących inne dziedziny sztuki, przede wszystkim film. Materiałem literackim i filmowym są w pracy głównie dzieła autorów zagranicznych.

Książka - mimo, iż naukowa - jest fantastyczna. Bogate kompendium o potworach, które należą już do popkultury. Smakowita!
Bogata bibliografia stanowi uciechę dla osób szukających książek i filmów w tym temacie :>

Phea | 2014-02-28

Niezwykle ciekawa i wnikliwa analiza trzech najsłynniejszych potworów świata horroru. Szczególnie dobry rozdział o wampirach, znacznie sensowniejszy niż "Biografia symboliczna" Marii Janion.

Ela Tomaszewska | 2016-06-29
Na półkach: Hobby, Przeczytane