Kultura starożytnego Egiptu : słownik

Seria: Seria ze Złotą Twarzą
Wydawnictwo: WSiP
8302059226
Isadora

Interesujący i niezwykle dokładny słownik kultury starożytnego Egiptu ; zawiera hasła dotyczące stosunków społecznych i gospodarczych,kultury,wpływów obcych i kontaktów z sąsiadami.Podano też krótkie wiadomości o powstawaniu egiptologii jako odrębnej dziedziny wiedzy oraz biografie niektórych jej przedstawicieli. Słownik zawiera 656 haseł,które starano się dobrać tak,aby ukazały zarys dziejów...

Słownik zawiera 656 haseł,które starano się dobrać tak,aby ukazały zarys dziejów mieszkańców doliny Nilu począwszy od czasów prahistorycznych,poprzez czasy dynastyczne,panowanie obcych władców,aż do całkowitego upadku tego państwa,tj.do przybycia Arabów do Egiptu.

Isadora | 2010-10-24

Interesujący słownik,który pogłębi naszą wiedzę o kulturze i obyczajach starożytnego Egiptu.

Krystyna | 2011-08-03
Przeczytana: 18 października 2011

bardzo dokładny i pięknie opracowany słownik.

Meritmaat | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015