Nasze wspólne bogactwo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Czy kraje bogate stać na inwestowanie w rozwój krajów ubogich?Tak naprawdę nie stać nas na to, aby tego nie robić!Świat zmienił się radykalnie w ciągu ostatnich kilku dekad i zmienia się nadal. Ważne jest, aby te zmiany przyniosły pożądane efekty.Ziemia jest naszym wspólnym bogactwem. Dbałość o ten wspólny majątek jest koniecznością naszych czasów. Przeludnienie planety, postępujący proces globalizacji, a także zmiany klimatyczne (globalne ocieplenie) wymuszają dostosowanie zarówno sposobu myślenia, jak i działań ekonomicznych do nowych warunków życia na Ziemi. Jeffrey Sachs wskazuje tę nową właściwą drogę, którą ludzie powinni podążyć.

źródło opisu: Matras

mlesniewski93 | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

"Nasze wspólne bogactwo" okazało się książką idealną. Ciekawą i konkretną literaturą faktu, która próbuje objąć cały świat najogólniej jak tylko można. Mimo zastosowania wielu zwrotów, które mają na celu podniesienie poczucia wiarygodności to jest pozycją godną polecenia dla każdego kto dostrzega, że dzisiejszy świat należy rozpatrywać całościowo.
Jeśli chodzi o język to czasami potrafi nawet znużyć, lecz z pewnością tematów, które będą interesowały (przynajmniej moją osobę) jest więcej.

Czarek Kędzior | 2015-08-01
Storyjka | 2013-12-10