religia
Iselor

Duchowy wymiar człowieka to umyślne działanie na rzecz wzbogacenia pola wolności, uzyskiwania umiejętności doboru zachowań do kolejnych sytuacji, a więc konkretnego wykraczania poza posiadaną wolność. Wychodzenie poza dotychczasowe możliwości wewnętrzne to wzbogacanie repertuaru zachowań, doskonalenie umiejętności wyboru najefektywniejszych zachowań przeznaczonych do manifestacji. Ktoś, kto rozwija się duchowo, jest w stanie nie tylko tę duchowość odczuwać, ale też korzystać z niej jako z tej sfery, która może kreować w nas wielość i bogactwo zupełnie nowych rozwiązań. (ze „Słowa wstępnego” M.K. Stasiak)

Publikacja zawiera szereg cennych materiałów obrazujących obecny stan wiedzy oraz dylematów związanych z zagadnieniem duchowego wymiaru człowieka. Dyskusja wokół tego zagadnienia wskazuje na występujące odmienne ujęcia tego zagadnienia oraz poszczególne płaszczyzny jego występowania. Efektem tego jest spojrzenie wielostronne, oparte o warsztat badawczy wywodzący się z poszczególnych dyscyplin naukowych oraz przemyśleń własnych autorów prezentujących swoje opracowania. (z recenzji prof. F. Gołembskiego)

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.ahe.lodz.pl/?q=node/833

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.ahe.lodz.pl/?q=node/833