Kto pokocha Psotkę?

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Sky the Unwanted Kitten
kot, przyjaźń
jusola

Maja jest nieszczęśliwa, bo musi się przeprowadzić i zostawić wszystkie koleżanki. Rodzice liczą, że kot mógłby pomóc dziewczynce przywyknąć do nowego miejsca, więc sprawiają jej niespodziankę i przynoszą Psotkę - prześliczną kotkę syjamską. Maja kocha Psotkę, ale ciągle gniewa się na rodziców i udaje, że kotka wcale jej nie interesuje. Biedna Psotka czuje się zdezorientowana i opuszczona....

Biedna Psotka czuje się zdezorientowana i opuszczona. Dlaczego Maja jej nie chce?

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sabinka | 2011-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2011

Holly Webb wywarła na nas pozytywne wrażenia, dlatego postanowiliśmy przeczytać inne opowiadania. Po książeczce "Mgiełka, porzucona kotka", która okazała się być idealna dla chłopca, który kocha koty, z ogromną przyjemnością przeczytaliśmy "Kto pokocha Psotkę?" Książka okazała się być bardzo emocjonalna i niezwykle pouczająca.
Poznaliśmy losy małej Mai, która wraz z rodzicami przeprowadza się do innego miasteczka. Zostawia swoich przyjaciół, szkołę i wszystko co znała. Jest to dla niej bardzo trudny czas, nie potrafi zadomowić się w nowym domu, szkole, ciężko się jej zaprzyjaźnić z nowymi osobami, gdyż jest nieśmiała. Z dnia na dzień, dziewczynka staje się smutniejsza, cichsza i zamknięta w sobie. Rodzice postanawiają Mai zrobić niespodziankę kupując małą koteczkę syjamską. Niestety dziewczynka, choć od zawsze pragnęła kotka, odbiera ten prezent nieco inaczej. Postanawia ignorować zwierzaczka, jednak gdy nikt nie widzi....
Czy dziewczynka poczuje się szczęśliwa i kochana w nowym...

xxgetuglyxx | 2013-04-30
Przeczytana: 2011 rok

Moja druga książka z serii (jak ja to nazywam) „Rozklejacza łez”. Naprawdę przy tych książkach rozklejam się do łez!

Małgorzata | 2014-09-12
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: październik 2012

Wzruszająca i piękna opowieść:)przy której można wylać potok łez.

Marzenia | 2013-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Ocena Córki na 10 pkt;)

Marcelomania | 2015-07-29

Bardzo lubię książki Holly Webb. Są one przepełnione miłością i zaufaniem do zwierząt, a równocześnie porusza w nich trudne tematy związane z posiadaniem pupila. To świetna książka dla młodszych oraz tych starszych dzieci. Ja czytałam ją w wieku 11 lat. Choć myślę, że wielu dorosłych, czytających tę lekturę swoim dzieciom zrozumiało także swoje błędy.
Czasem warto walczyć o przyjaźń ze zwierzątkiem, które wiele razy jest dla nas wsparciem w trudnych chwilach. Fajnie jest mieć przy sobie kogoś kto nigdy cię nie opuści i rozśmieszy. Ja mam w domu mojego kochanego psa labladora i królika miniaturkę. Są bezcenni! Ta lektura zachęca do zawierania takich przyjaźni.
Podoba mi się również okładka oraz czcionka - odpowiednio duża dla mniejszych dzieci. Serdecznie polecam!

laura | 2014-03-16
Przeczytana: marzec 2014

Tata przeczytał mi tę książkę w 1 dzień.
Bardzo mi się spodobała.

wrublik7 | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

to już czwarta książeczka, którą córcia wypożyczyła samodzielnie z biblioteki, jak zobaczyłam ile ma stron, aż się przestraszyłam ile czasu to będziemy czytać, ale przeczytałyśmy za 3 "przysiady"

na początku nie spodobało mi się że padają często słowa "nienawidzę", a potem "głupi", bo dla sześciolatki uważam nie są to najpotrzebniejsze słowa, ale przesłanie samej historii jest ok.

historia Mai i Psotki jednak daje nadzieję, że nie wszystko co nowe to jest straszne i nieprzyjemne. jest również przestrogą dla rodziców z jakimi uczuciami może się zmagać dziecko po przeprowadzce...

Tomek Blaut | 2014-08-10

Zauważyłem ja. Kupiłem a potem zaczołem czytaćinne z tej serii. Ta seria opowiada zawsze o kocie albo psie którzy uciekli, albo zgubili się.

Link: www.zaopiekujsiemna.pl

POLECAM

ElizkaRose | 2014-07-31

Bardzo pouczająca książka... Zresztą jak cała seria ;)

Witch | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Bardzo fajna książka ;) A psotka jest śliczna !