Młodzież solą ziemi i światłem świata

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
83-211-1730-9
Jan Paweł II, młodzież, wiara
religia
adorable

Tom "Młodzież solą ziemi i światłem świata", będący dopełnieniem poprzedniego pt. "Młodzież nadzieją Kościoła", zawiera wszystkie wypowiedzi Ojca Świętego Jana Pawła II wygłoszone podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży zarówno w Rzymie w Niedzielę Palmową (1986-2005), jak i podczas spotkań młodzieży świata w Buenos Aires (1987), Santiago de Compostela (1989), Częstochowie (1991), Denver (1993), Manili (1995), Paryżu (1997), Rzymie (2000) i Toronto (2002). Zamieszczono tu także dokumentację ze spotkań Papieża z młodzieżą przybyłą z całego świata do Rzymu na obchody Jubileuszu Młodych w ramach Roku Odkupienia (1984) oraz światowego spotkania młodych z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży (1985), które zainicjowały Światowe Dni Młodzieży.
"Świat, który odziedziczyliście, to świat rozpaczliwie potrzebujący odnowionego poczucia braterstwa i ludzkiej solidarności. Ten świat potrzebuje być dotknięty i uzdrowiony przez piękno i przez bogactwo Bożej miłości. Współczesny świat potrzebuje świadków tej miłości. Potrzebuje on, abyście byli solą ziemi i światłem świata. Świat potrzebuje was, świat potrzebuje soli, was jako soli i światła świata."

Anita | 2014-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2014