Niebo przez lornetkę

Exploring The Night Sky With Binoculars
83-7180-623-X
astronomia, poradnik
Agnieszka

Niebo przez lornetkę jest poradnikiem dla tych wszystkich, którzy nie mają dostępu do teleskopu,a chcą obserwować niebo nie tylko gołym okiem. Już niewielka lornetka pozwala dostrzec na niebie znacznie więcej, niż jest to możliwe nieuzbrojonym okiem: wyraźniejsze stają się różnorodne twory na Księżycu, pojedyncza gwiazda rozpada się w polu widzenia na dwie lub więcej różnorodnych gwiazd, Droga Mleczna ujawnia swoją strukturę... Poradnik ten zawiera mapy nieba wraz ze szczegółowym ich opisem, co umożliwia odnalezienie na niebie poszukiwanego obiektu.

stareprawo | 2012-11-17
Przeczytana: 2000 rok

Doskonała pozycja dla posiadaczy lornetki z opcją nocnego używania. Okazuje się, że niekoniecznie trzeba posiadać teleskop, by satysfakcjonująco spojrzeć na gwiazdy. Wiele formacji, ze słynnymi mgławicami włącznie, da początkującemu przeżyć gorące chwile. Patrick Moore spisał się świetnie.

Artur | 2010-10-19
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 15 czerwca 2002

Znakomity poradnik dla miłośników astronomii. W bardzo przystępny sposób pokazuje co można zobaczyć na nocnym niebie przez lornetkę. Krok po kroku opisuje obserwacje księżyca od nowiu dopełni. Dodatkowo autor radzi jaki sprzęt do obserwacji wybrać dla siebie.

| 2016-04-08
Przeczytana: 2000 rok