Rzecz listopadowa. Kurdesz

Wydawnictwo: Kurdesz
literatura polska
Jeanpaul

"Rzecz listopadowa" (1968) jest dramatem poetyckim, opartym na starciu wykluczających się racji, nawiązującym do tradycji romantycznej. Występują tu tradycyjne dla E.Brylla wątki rozrachunkowo-historyczne, stanowiące głos w dyskusji obywatelskiej, ale także liryka mówiąca o sprawach najbardziej codziennych i prowokująca do zadumy. Autor, w sposób nie wolny od ironii i autoironii, demaskuje utrwalone w świadomości społecznej nawyki myślenia, skłonności do marzycielstwa i złudzeń.

Astahrena | 2013-04-07
książek: 1990