Rozmowy zmarłych

Seria: Mała Biblioteka Literatury Polskiej
Wydawnictwo: Czytelnik
Krasicki, Ignacy, rozmowy, zmarli

"Rozmowy zmarłych" Ignacego Krasickiego należą do mniej znanych utworów poety. Krasicki wszedł bowiem do historii literatury przede wszystkim jako autor "Bajek i przypowieści", "Satyr", poematów heroikomicznych, "Myszeidy" i "Monachomachii", oraz jako twórca nowożytnych powieści polskich, z których "Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" i "Pan Podstoli" zdobyły sobie uznananie także poza granicami kraju. Inne utwory Księcia Biskupa Warmińskiego pozostawały przez długi okres w cieniu tamtych i dopiero ostatnie lata dokonały pewnej ich rewaloryzacji.

źródło opisu: Czytelnik, 1987

źródło okładki: Zdjęcie autorskie