Rachel's Tears: The Spiritual Jouney of Columbine Martyr Rachel Scott
978-83-7557-085-4
literatura faktu
Ewa

Masakra w Columbine High School miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku, w liceum znajdującym się w pobliżu miast Littleton i Denver w stanie Kolorado w USA. Eric Harris i Dylan Klebold, dwaj nastoletni uczniowie szkoły, weszli na jej teren i używając broni palnej zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela, 24 osoby zostały ranne. Sprawcy popełnili samobójstwo, zanim do budynku wkroczyła policja. Wydarzenie to jest jednym z największych masowych zabójstw na terenie placówek oświatowych w historii USA.

Rafał | 2010-12-03
Przeczytana: 16 października 2010

Wzruszający opis rodziców Racheli, która została zamordowana w szkole wraz z kilkunastoma innymi uczniami przez swoich dwóch rówieśników.
Książka oparta na faktach. Przedstawia dziewczynę, która od młodości posiadała głęboką świadomość obecności Boga w swoim życiu. Co więcej, przeczuwała, że jej życie zbyt długo nie potrwa.
Umarła wyznając swoją wiarę w Boga. Nie bała się świadczyć o swojej wierze wśród rówieśników.

Dobra lektura dla młodych ludzi, którzy nie potrafią się odnaleźć w świecie, którzy podatni są wyłącznie na to, co krzyczy dzisiejsza moda.

20 kwietnia 1999 r.w Columbine High School doszło do makabrycznej strzelaniny , gdzie dwaj uczniowie Eric Harris i Dylan Klebold zamordowali 12 uczniów i 1 nauczyciela.
Książka jest wspomnieniem rodziców jednej z zamordowanej uczennic Rachel Joy Scott. Zawiera wiele przemyśleń duchowych pisanych przez samą Rachel , w trakcie czytania dowiemy się o rozwijaniu wiary przez dziewczynę i jej mocnej więzi z Bogiem. Postawa Rachel dała mi do myślenia. Chciała zostać służebnicą Chrystusa i nią być cały czas mimo nieprzychylnych opinii ze strony rówieśników. Dziewczyna jest wspominana przez rodzinę i znajomych jako pomocna , dobra i koleżeńska. Ogromnym szczęściem jest mieć obok siebie takich ludzi zwłaszcza, że takich w dzisiejszych czasach brakuje. Lektura daje do myślenia , że są inne wartości np duchowe i znaczą więcej niż dobra materialne. Polecam książkę każdemu

amazarashi | 2013-07-01

Historia tak bardzo niesamowita, tak bardzo przepełniona miłością do Boga...

Młoda, pełna życia dziewczyna...
Pełna życia i pełna Boga...

Rachel Joy Scott - w swojej szkole spędzała czas z tymi, którzy byli samotni. Pomagała i troszczyła się o innych; była bezinteresowna. Jej pamiętniki przemieniły serca tysięcy ludzi, w tym także moje.
Przez swoje zapiski, Rachel kontaktowała się z Bogiem. Rozmawiała z nim jak z ukochanym Ojcem. Rachel stworzyła niesamowitą więź - więź Boga ze zwykłą dziewczyną.

Rachel staje się ofiarą. 20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School zostaje postrzelona przez swoich rówieśników. Ginie tylko dlatego, że odważyła się przyznać do swojej wiary.

20 kwietnia 1999 roku, Bóg zabrał swoją ukochaną córkę Rachel do siebie.

Lemma | 2010-10-14
Przeczytana: 14 października 2010

Książka została napisana przez rodziców Rachel, która została zastrzelona przez dwóch chłopaków z tej samej szkoły. Oprócz dziewczyny zginęło wtedy jeszcze jedenastu innych uczniów i jeden nauczyciel. „Łzy Racheli” nawiązują do rysunku z jej pamiętnika, w którym to na różę spada 13łez, dokładnie tyle, ile było ofiar. W zamyśle rodziców, książka miała być świadectwem i przykładem życia w zgodzie z Bogiem i ludźmi, nawołaniem do oddania się Bogu tak jak czyniła to ich córka za życia. Czy udało im się mnie przekonać? Wzruszyć? Nie bardzo.
Pierwsze 30 stron książki było dla mnie tak jakby wielkim wstępem, informacje powtarzają się, mieszają, czasem trudno dopasować osoby do osób, osoby do wydarzeń. Następna rzecz, która mnie uderzyła, to słowo „Bóg” odmieniane wielokrotnie na każdej stronie, aż do samego końca, gdzie znajduje się wywiad z rodzicami zamordowanej nastolatki. Większość książki wypełniały notatki z pamiętnika Rachel, która to miała mieć bardzo głęboką więź z Bogiem, miała...

Kahhs | 2016-02-02
Na półkach: 2016, O Bogu, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2016

Dobra. Mówi o Bogu i o szczególnej więzi łączącej Rachel z Bogiem. Jednakże trochę się zawiodłam. Spodziewałam się czegoś lepszego.

sandra fras | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka opowiada o dziewczynie zamordowanej w jednej Z amerykańskich szkół przez swojego rówieśnika. Bez wątpienia była to tragedia. Również dla jej rodziny. Książka jest jednak tak okropnie pompatyczna. Zamerykanizowana do szpiku. Z młodej dzieczyny zrobiono bohaterkę narodową i męczennicę. Z całym szacunkiem ale ktoś ją zamordował! Nie oddała życia głodując w imię lepszego świata czy coś w tym rodzaju. Przesłodzona, wzniosła, nadymana. Okropnie się czytało. Padło tam nawet stwierdzenie, że chciano ją kanonizować!? Rodzice tej dziewczyny chyba zrobili sobie jakiś biznes na śmierci córki. Bardzo nie polecam tej pozycji. Są pewne plusy tej historii. To dobrze, że rodzice odnaleźli sens w śmierci córki i mniej cierpią. Ogólnie książka ma dobre przesłanie - wiary w Boga i poprawy swojego życia. Podoba mi się również nie obwinianie dostępu do broni w Stanach, prawa czy jakichś innych rzeczy tylko skupienie się na upadku wartości moralnych i religijnych w społeczeństwie. Ale nawet te...

Marta B | 2011-10-30
Przeczytana: 29 października 2011

Pokazuje głębiej postać Rachel Joy Scott, która zginęła w Columbine High School w czasie pamiętnej masakry, gdzie dwójka uczniów tejże szkoły zamordowała 12 rówieśników i nauczyciela. Pokazuje jej życie duchowe i -trzeba dodać- w dość amerykańskim stylu, o ile oczywiście można mówić o "stylu" religijności. Książka potrafiła wzruszyć, zwłaszcza na początku, jednak trochę w niej za dużo gloryfikowania postaci Rachel, nawet jeśli po jej śmierci powstały takie inicjatywy jak Rachel's Challenge. mimo wszystko nawet po odjęciu niektórych trochę zbyt przesłodzonych fragmentów jej postać wydaje się ciekawa.

hesa | 2013-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Tak jak niektórych innych czytelników, przedstawienie losów Racheli jakoś nie za bardzo przekonały mnie. Początek bardzo mnie wzruszył i spodziewałam się dalszych wspomnień w tym stylu, jednak w miarę czytania traciłam moc. Żadnego wspomnienia nawet po 10 latach, że niestety tamta tragedia nie była ostatnią i nie naprawiła innych aby takie tragedie nie powtórzyły się ..

JASKIERKA57 | 2012-10-16
Przeczytana: 26 października 2012

ZBYT DŁUGO ZWLEKAŁAM ABY PRZECZYTAĆ TĄ KSIĄŻKĘ.PIĘKNE ŚWIADECTWO OPISANE PRZEZ RODZICÓW 16 LETNIEJ RACHELI Z PAMIĘTNIKÓW KTÓRE PISAŁA Z ZA ŻYCIA.MYŚLĘ ŻE POWINIEN PRZECZYTAĆ JĄ KAŻDY KTO MA PROBLEMY Z WIARĄ.RACHEL ROZMAWIA Z BOGIEM JAK Z PRAWDZIWYM PRZYJACIELEM.

Ewa | 2010-10-04
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 04 października 2010

Kiedy sięgałam po tą książkę, miałam o niej całkiem inne wyobrażenie. Jakiś czas temu oglądałam film "Kwietniowe łzy" nawiązujące do tragicznej strzelaniny z 20 kwietnia 1999 w jednej z amerykańskich szkół. Kiedy więc zobaczyłam tą książkę i przeczytałam opis, sądziłam, że ta książka jest o tym. Tymczasem okazała się jeszcze ciekawsza. Rodzice Rachel Joy Scott opowiadają o swojej córce, o tym, jaka była, jak bardzo wyróżniała się wśród innych osób swoją otwartością, radością płynącą z życia, a przede wszystkim wiarą w Boga. Całość uzupełniana jest pamiętnikami Rachel, wypowiedziami jej znajomych, przyjaciół, rodziny. Cieszę się, że przeczytałam tą książkę. Zajęło mi to zaledwie 2 dni, gdyż wręcz pochłania się ją. Resumując, jest to kolejna książka, którą szczerze polecam.