Gdy minęły pierwsze trzy minuty

Tłumaczenie: Jerzy Lewiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice Nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
After the First Three Minutes
83-7169-500-7
kosmologia

Jak wielki jest wszechświat? Jak przebiega jego ewolucja? Jak i kiedy powstały gwiazdy, planety, galaktyki i supergromady? Jakie zjawiska zadecydowały o ich właściwościach? Co stanie się ze wszechświatem w przyszłości? Dopiero w ostatnich latach nauka znalazła odpowiedzi na niektóre z tych pytań. Książka zawiera jasny obraz współczesnej kosmologii, przedstawia dzisiejszy stan wiedzy w sposób...

Książka zawiera jasny obraz współczesnej kosmologii, przedstawia dzisiejszy stan wiedzy w sposób zrozumiały dla każdego. Prezentuje podstawowe pojęcia, model Wielkiego Wybuchu, wszystkie struktury, procesy astrofizyczne, ewolucje gwiazd, najbardziej odległe obiekty - kwazary i radiogalaktyki. To pasjonująca opowieść o tym, co wiemy i czego jeszcze nie wiemy o naszym fascynującym wszechświecie.

Wojtek | 2016-04-19

Trochę cięższa lektura dla osób, które interesuje kosmos, ale już fizyka i równania nie bardzo :). Z drugiej strony, nie jest to podręcznik akademicki, a wciąż pozycja popularno-naukowa, z której można poznać ciekawe, aktualnie badane teorie i hipotezy na temat pierwszych chwil Wszechświata, czy koncepcji Ciemnej Materii czy Ciemnej Energii.

chulej | 2016-03-28
Na półkach: 2006, Przeczytane