Prawo i psychologia. Wiarygodność zeznań i materiału dowodowego

Tłumaczenie: Józef Radzicki
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Psychology and Law: Truthfulness, Accuracy and Credibility
83-89120-13-5
acwo

Książka – stanowiąca rezultat wieloletnich poszukiwań najbardziej adekwatnych sposobów oceny prawdomówności, dokładności i wiarygodności świadków – jest cennym uzupełnieniem skromnej literatury poświęconej tym zagadnieniom. Ukazuje możliwości wykorzystania wiedzy psychologicznej w procesie karnym. Jest to swego rodzaju przewodnik metodyczny zarówno dla psychologów jak i dla prawników, wzbogacony licznymi opisami najnowszych europejskich i amerykańskich badań eksperymentalnych oraz klinicznych. Dwie części, z których się składa publikacja, poświęcone są, kolejno, wiarygodności i dokładności zeznań naocznych świadków.

Bewuka | 2015-06-14
NoCinderella | 2014-06-07