Ryzykowna gra

Wydawnictwo: Da Capo
The Scoundrel’s Bride
romans, literatura kobieca
Xsenia

Młoda dama z prowincji, lady Chloe Maitland, debiutuje w londyńskich salonach.Nieustępliwa babcia, pełniąca rolę tymczasowej opiekunki, zamierza ją wydać za mąż za odpychającego i starzejącego się lorda Twisdale. Jedyną osobą, która chce pomóc niedoświadczonej dziewczynie, jest Julian St. Aubyn, największy rozpustnik w kraju. On również ma swoje problemy: z jednej strony ojciec nalega, by jak najszybciej znalazł sobie odpowiednią partię, z drugiej zaś - on sam pragnie się wywikłać z romansu z kapryśną lady Elinor. Spostrzegłszy, że jego interesy są w znacznej mierze zbieżne z dążeniami lady Chloe, proponuje dziewczynie ryzykowną grę... Tymczasem zaniepokojona postępowaniem Juliana lady Elinor wciela w życie swój podstępny plan.

Iza | 2015-11-09
Przeczytana: 2010 rok