Upór i trwanie. Wspomnienia o Zbigniewie Herbercie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
83-7023-800-9
emm

Wspomnienia znajomych i przyjaciół pozwalają odtworzyć z okruchów pamięci przeszłe wydarzenia i otwierają przed czytelnikiem szuflad y pełne pieczołowicie przechowywanych listów, kartek, bilecików. To okazja przywołania lekturą czasu minionego, a przecież istniejącego.

elau66wr | 2014-05-20
Przeczytana: 18 maja 2014

Wspomnienia przyjaciół, znajomych, współpracowników. Jaki był według nich Zbigniew Herbert? Opowiem Wam. Jednak na początku muszę się wam do czegoś przyznać. Nie znam twórczości Herberta i pewnie nie tylko jego.
Czy to wstyd? Nie, ale wstydem będzie nie nadrobienie tego. Czy jego twórczość przypadnie mi do gustu - napiszę jak poczytam, zaznajomię się.
A dziś Zbigniew Herbert widziany oczami innych. Tego opisu dokonam za pomocą cytatów, bo w końcu to nie moja ocena.
Pełna recenzja: http://ksiazkizzakladkami.blogspot.com/2014/05/katarzyna-szczypka-upor-i-trwanie.html

waldekka | 2015-07-24
pięknoWzałamaniu | 2013-04-12
Na półkach: Przeczytane, Mam.
Przeczytana: 2010 rok
UnflinchingMan | 2011-05-23