Piekło (nowela filmowa)

Wydawnictwo: Skorpion
83-86466-32-4
Róża_Bzowa

"Piekło" to część tryptyku "Raj", "Czyściec" , "Piekło" wymyślonego jako kolejne przedsięwzięcie duetu Kieślowski-Piesiewicz. Niestety, jedynie nowela "Raj" jest ich dziełem. Przedwczesna śmierć Krzysztofa Kieślowskiego (1941-1996) pokrzyżowała wspólne plany. Krzysztof Piesiewicz zdecydował się kontynuować je samodzielnie. Starał się wykorzystać doświadczenie z okresu wieloletniej współpracy ze swym przyjacielem, którego brak my tez tak dotkliwie odczuwamy.

[Z okładki]

Anna | 2016-10-16