Czyściec (nowela filmowa)

Wydawnictwo: Skorpion
83-86466-31-6
scenariusz, kino, film polski
Róża_Bzowa

"Czyściec" powstał w roku 1999. Jest ostatnią nowelą trylogii "Raj", "Czyściec", "Piekło". Pomysł jej realizacji narodził się jeszcze przed wejściem na ekrany "Trzech kolorów". Wiosną 1995 roku, na Mazurach, zostały zapisane pierwsze zdania noweli "Raj". W lipcu była gotowa. Kilka tygodni później Krzysztof Kieślowski przebył poważny zawał serca. 13 marca 1996r. przedwcześnie zmarł. Po śmierci przyjaciela Krzysztof Piesiewicz postanowił kontynuować rozpoczętą pracę - napisał "Piekło" i "Czyściec".

Fantastyczna, najlepsza z tryptyku.
I jako jedyna niesfilmowana...
Ciekawe dlaczego?
Mam pewną teorię...

Przeczytajcie sami, może będziecie wiedzieć jaką.

Anna | 2016-10-16
Przeczytana: październik 2012