Powstanie Spartakusa 73-71 p.n.e. Bunt gladiatora przeciw Rzymowi

Tłumaczenie: Natalia Łajszczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Bitwy Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amercom
Spartacus and the Slave War 73-71 BC. A gladiator rebels against Rome
978-83-261-0314-8
historia
piotrex

Rok 73 (679 od założenia Rzymu) nie był dla Italii pomyślny. Społeczeństwo, którego dobrobyt w dużej mierze opierał się na pracy niewolników, stanęło w obliczu poważnego kryzysu. Doszło do wybuchu wielkiego powstania niewolników, kierowanego przez charyzmatycznego przywódcę - Spartakusa. Współczesny czytelnik zazwyczaj odnosi się z sympatią do tej postaci, widząc w niej człowieka, który słusznie walczył o swoje prawa. W naszych czasach historia Spartakusa jest nie tylko, jak powiedziałby Tom Wolfe, "dobrym tematem" na hollywoodzki film, ale również źródłem inspiracji dla "niewolników" współczesnego świata, walczących z wyzyskiem i nierównością społeczną.
Do książki dołączona jest płyta DVD z filmami:
1. Starożytny Rzym: Spartakus
2. Decydujące starcia: Spartakus

luk3Z | 2016-12-12

Przyjemnie i szybko się czyta jeśli ktoś lubi historię tak jak ja :)

Ambrotos | 2017-05-27
Kingsman | 2016-07-26