Moskwa 1941. Pierwsza porażka Hitlera.

Tłumaczenie: Anna Moskała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kampanie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egis
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Moskwa, Hitler
historia
megiddovl

książek: 1964
Getos | 2016-03-25
Przeczytana: 20 marca 2016

Bardzo ciekawe opracowanie, jedno z lepszych jakie miałem w ręce jeżeli chodzi o serię Osprey. Na plus strona graficzna (choć ciągle uważam, że mapki przestrzenne dużo mniej są czytelne niż zwykłe, bajer z którego mogliby zrezygnować), klarowna treść co do której jak na taki format pracy na prawdę trudno mieć zastrzeżenia (mamy uzbrojenie, genezę, najważniejszych dowódców, opis poszczególnych faz batalii moskiewskiej). Na plus także narracja i sama postać Autora, gdyż R. Forczyk to doktor który studiował historię i emerytowany wojskowy. Opis batalii jest bardzo klarowny, a co ciekawe Forczyk stara się trochę trzeźwiej oceniać m. in. wpływ rasputicy i zimy na działania Wehrmachtu i znaczenie oddziałów syberyjskich w obronie Moskwy. Autor podkreśla, że te wydarzenia były ważne, ale nie były najistotniejsze dla wyników tej batalii i są często przeceniane. Wg. Autora o wiele istotniejsze było zaopatrzenie (paliwo, amunicja) w armii niemieckiej, które okazało się znacząco...

arai | 2017-02-28
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam