Wojownik Kartaginy 264-146 r. przed Chr.

Nic Fields Wydawnictwo: Napoleon V historia
Carthaginian Warrior 264-146 BC
historia
Dorota Sakowicz
historia starożytna Kartagina

Opis armii będącej "tymczasowym zbiorowiskiem mówiących różnymi językami najemników", z którymi Hannibal rzucił Rzym na kolana.
Jak napisał Fields w swojej pracy, skromny Hannibal stawiał się za Aleksandrem Wielkim i Pyrrusem, ale pamiętajmy, że on miał pod swoimi rozkazami właśnie taką najemną zbieraninę żołnierzy, podczas gdy Aleksander Wielki ruszał na podbój świata ze...

• 2018
  • Historia wojskowa starożytności
  • Starożytność
  • historia
  • Historyczne
  • Planuję kupić

Dodaj cytat z książki Wojownik Kartaginy 264-146 r. przed Chr.