Zęby

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Prozatorska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ha!art
83-89911-55-8
jusola

Pokażcie mi zęby człowieka, a powiem wam o nim więcej niż niejeden biograf - chciałoby się sparafrazować znanego poetę po przeczytaniu książki Joanny Wilengowskiej. Bo istotnie z zębów, mleczaków i implantów, czyni autorka idealną metaforę człowieka podlegającego ustawicznym przemianom. Ich beznamiętne trwanie i krnąbrność stają się egzystencjalnym wyzwaniem. Osobista przypadłość mleczaków w wieku dorosłym okazuje się problemem o fundamentalnym, metafizycznym znaczeniu dla losów świata, zahacza również o sprawy Kosmosu. Wilengowska przykłada wiertło i sączek pokoleniu dzisiejszych trzydziestolatków. To spowiedź na fotelu stomatologicznym.

(z okładki)

Patula | 2010-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2010

o dupie maryny ..
a może raczej o jej zębach.

książka o wszystkim i o niczym, chaotyczna i nierozgarnięta.

błyskotliwe, zabawne metafory i styl atakują w ilości tak przytłaczającej że całość robi się okrutnie IRYTUJĄCA

Mary | 2011-03-17
Przeczytana: listopad 2010

Polonistka z bojącymi zębami, która nie potrafi poukładać sobie życia, ciągle narzeka na brak pracy, a sama nic w tym kierunku nie robi. Książka dziwna, osobiście mnie nie urzekła.

PJB21 | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

Książka Joanny W. to wypadkowa braku talentu autorki i wyjątkowej cierpliwości redaktorów. Jeden cytat mi został w pamięci: "Korona ci z dupy nie spadnie".

Alex | 2010-12-05
Przeczytana: marzec 2009

niesamowita metaforyka plus sceny z życia wzięte. ukłony.

Alicja | 2016-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2016