Mgła

Wydawnictwo: HarperCollins
The Mist
morderstwo, FBI
Ag2S

Lizzie Rush prowadzi podwójną grę. Zdobywa zaufane i wkrada się w łaski Normana Estabrooka, ekscentrycznego miliardera, uwikłanego w nielegalne interesy i współpracującego z mafią. Obciążające dowodyprzekazuje FBI jako tajna informatorka. Dzięki zgromadzonym przez nią informacjom brutalny i dotąd bezkarny przestępca zostaje aresztowany. Wygląda na to, że ryzykowna gra dobiegła końca. Jednaknie...

Wygląda na to, że ryzykowna gra dobiegła końca. Jednaknie wszytko jest takie, jakie się wydaje.
To dopiero początek dramatycznych wydarzeń…
Norman, po odzyskaniu wolności, zaczyna mścić się na wszystkich, którzy go zdradzili. Krwawy zamach w Bostonie to pierwszy krok zaplanowanej zemsty. Wkrótce nastąpią kolejne… chyba że Lizzie powstrzyma Estabrooka.
Niespodziewanie pojawia się Will Davenport, tajemniczy agent brytyjskiego wywiadu. Od dawna śledzi Normana. Jednak nie tylko jego… podąża też śladami Lizzie. Will wydaje się jedyną osobą, która może pomóc Lizzie zatrzymać spiralę przemocy. Jednak czy na pewno pracuje tylko dla wywiadu?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Doomisia | 2015-09-18
Przeczytana: sierpień 2015

"Mgłę" Carli Neggers chciałam poznać od bardzo dawna. Jeszcze kiedy miałam konto na stronie harlequina, a tam własną, wirtualną biblioteczkę. Powiedzmy, że czaiłam się na nią około 3 lat. Kiedy wreszcie wzięłam ją w swoje ręce i przeczytałam kilka pierwszych akapitów poczułam rozczarowanie. No bo jak można pisać tak chaotycznie? Rzucają mnie na głęboką wodę, a ja pływać nie umiem i się topię. Topię się w historii, która staje się dla mnie coraz bardziej niezrozumiała. Ciekawe dlaczego nieprawdaż?

Lizzy jest anonimowym informatorem. Ma na celu ujęcie kłamliwego drania, Normana Estabrooka, którego kiedyś znała. Przekazując newsy FBI znajduje się w niebezpieczeństwie, ale do niego jest przyzwyczajona. I nagle jej tropem zaczyna podążać niejaki Will Davenport. Kim on tak naprawdę jest i czego chce od Lizzy?

"Mgła" jest trzecim tomem serii. Oczywiście nie wiedziałam o tym, kiedy zaczynałam czytanie, olśniło mnie prawie pod koniec lektury. To się nazywa spostrzegawczość. Zaczynając...

Przeczytana: 16 listopada 2010

Uważny czytelnik dostrzegł, że książka ta jest trzecim tomem cyklu w założeniu sensacyjnego. I rzeczywiście jest on sensacyjny, ale ja nie czytałam dwóch pierwszych tomów, zapewne więc nie potrafię docenić klimatu powieści.
Rzecz cała dzieje się w ciągu 2-3 dni w Irlandii i w Bostonie. Na Zielonej Wyspie zamachowiec nieudolnie próbuje zabić Keirę, pisarkę, miłośniczkę irlandzkich legend, baśni i podań.
Wątek Keiry jest kontynuacją poprzednich tomów. Domyśliłam się więc, że odstaje ona nieco od większości opisywanych tu bohaterów. Rzeczoną pisarkę ratuje Lizzie, główna bohaterka tegoż tomu, która w pojedynkę i zupełnie niezależnie próbuje dokonać rzeczy, nad którą pracuje całe FBI od lat. Im się nie udawało, jej się udało koncertowo. Cóż, taka karma.
W Bostonie w tym samym czasie, kiedy na Keirę czyha paskudny oprych (sprawnie obezwładniony przez zręczną Lizzie) mają miejsce zamachy bombowe. I nie byłoby w tym nic zabawnego, wiadomo, bomba jest groźna i może zabić, gdyby znowu -...

JoieDeVivre | 2015-12-16
Na półkach: Z biblioteki, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Szybko się czyta. Dobrze napisana sensacja.

toska1982 | 2013-02-09

Mam mieszane uczucia co do tej książki, z jednej strony mi się podobała a z drugiej nie mogłam przez nią przebrnąć. Trochę w tym może mojej winy, bo nie doczytałam, że to właściwie trzecia część. I chociaż te części nie są ze sobą jakoś mocno powiązane, to może gdybym przeczytała wcześniejsze, lepiej bym znała i rozumiała niektórych bohaterów.
Ale ogólnie nie żałuję, że przeczytałam tę książkę, autorka miała bardzo dobry pomysł i świetnie go zrealizowała. Już od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w intrygę, która bardzo szybko się rozwija. Napięcie rośnie stopniowo, choć pod koniec trochę jak by go mało było. Ale samo zakończenie było dobre i nie zostało nic niedopowiedziane, autorka pokończyła wszystkie wątki, wiele wyjaśniając. Chociaż może nie wszystkie, otwarty pozostał wątek Mylesa Fletchera, który jak dla mnie był najciekawszą postacią tej książki.
Bardzo podobały mi się wątki irlandzkie, autorka część akcji umieściła właśnie w tym miejscu, i szeroko do niego nawiązywała....

Magda | 2013-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Autorka miała ciekawy pomysł. Główny wątek jest świetny. Bohaterowie mają niezwykłe osobowości, są pełni sprzeczności.
Niestety akcja nie jest zbyt szybka. Chwilami nawet staje się chaotyczna, trudno się połapać o co chodzi. Według mnie wiele wątków mogłoby zostać pominiętych. Mimo to uważam tą książkę za dobrą i godną polecenia.

alamuhan | 2011-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2011

Ciekawa i wciągająca powieść. Spodobał mi się oryginalny język autorki, obiecujący cykl :)

Tygi | 2016-10-15
Przeczytana: 26 września 2016