Mgła

Carla Neggers Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: FBI (tom 3) Seria: New York Times Bestselling Authors: Sensacja kryminał, sensacja, thriller
The Mist
kryminał, sensacja, thriller
Wacław Sadkowski
New York Times Bestselling Authors: Sensacja
morderstwo FBI

Bardzo słaba. Nie polecam.

Na półkach: , , , , ,

Szybko się czyta. Dobrze napisana sensacja.

"Mgłę" Carli Neggers chciałam poznać od bardzo dawna. Jeszcze kiedy miałam konto na stronie harlequina, a tam własną, wirtualną biblioteczkę. Powiedzmy, że czaiłam się na nią około 3 lat. Kiedy wreszcie wzięłam ją w swoje ręce i przeczytałam kilka pierwszych akapitów poczułam rozczarowanie. No bo jak można pisać tak chaotycznie? Rzucają mnie na głęboką wodę, a ja pływać nie...

Mam mieszane uczucia co do tej książki, z jednej strony mi się podobała a z drugiej nie mogłam przez nią przebrnąć. Trochę w tym może mojej winy, bo nie doczytałam, że to właściwie trzecia część. I chociaż te części nie są ze sobą jakoś mocno powiązane, to może gdybym przeczytała wcześniejsze, lepiej bym znała i rozumiała niektórych bohaterów.
Ale ogólnie nie żałuję, że...

Autorka miała ciekawy pomysł. Główny wątek jest świetny. Bohaterowie mają niezwykłe osobowości, są pełni sprzeczności.
Niestety akcja nie jest zbyt szybka. Chwilami nawet staje się chaotyczna, trudno się połapać o co chodzi. Według mnie wiele wątków mogłoby zostać pominiętych. Mimo to uważam tą książkę za dobrą i godną polecenia.

Ciekawa i wciągająca powieść. Spodobał mi się oryginalny język autorki, obiecujący cykl :)

Uważny czytelnik dostrzegł, że książka ta jest trzecim tomem cyklu w założeniu sensacyjnego. I rzeczywiście jest on sensacyjny, ale ja nie czytałam dwóch pierwszych tomów, zapewne więc nie potrafię docenić klimatu powieści.
Rzecz cała dzieje się w ciągu 2-3 dni w Irlandii i w Bostonie. Na Zielonej Wyspie zamachowiec nieudolnie próbuje zabić Keirę, pisarkę, miłośniczkę...

Dyskusje

• Z biblioteki