Anioł

Cykl: FBI (tom 2) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Sensacja
Wydawnictwo: HarperCollins
The Angels
anioł, podróż, tajemnica, legenda

Keira Sullivan, ilustratorka i etnografka, wyrusza w podróż do Irlandii śladami tajemniczej legendy o celtyckim kamiennym aniele. W zrujnowanym opuszczonym domu odnajduje mityczną figurkę. Zaczyna ją dokładnie oglądać. Nagle wyczuwa, że nie jest sama. Po chwili stary budynek zawala się, a Keira zostaje uwięziona pod gruzami. Wuj Keiry prosi o pomoc w odnalezieniu siostrzenicy Simona Cahilla,...

Wuj Keiry prosi o pomoc w odnalezieniu siostrzenicy Simona Cahilla, członka prywatnej organizacji ratunkowej, który bez wahania rusza do Irlandii. Odnajduje Keirę i wyciąga ją z ruin. Tymczasem anioł znika.
Simon i Keira wracają do Bostonu. Tu odkrywają, że starożytna legenda urzekła nie tylko Keirę, ale także mordercę - wyrachowanego zbrodniarza, który nie cofnie się przed kolejnym zamachem...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

gwiazdka | 2013-08-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

„Anioł” to druga część serii, mnie udało się przeczytać książki we właściwej kolejności, ale na szczęście dla innych nie jest to warunek konieczny. Kolejne śledztwa Abigail. Początek niezbyt udany, pierwsze morderstwo połączone z głównymi bohaterami wprost na siłę, dopiero potem wychodzą powiązania. Sama powieść niekoniecznie przypadła mi do gustu: głosy nie wiadomo skąd, pojawiająca się i znikająca figura anioła, elfy; nie jestem miłośniczką tego typu literatury. Śledztwo od połowy- chyba zwyczaj Carli Neggers- dopiero zaczęło się rozkręcać. Ponadto co mi nie podoba się jeszcze w jej książkach to fakt, że tożsamość mordercy policja, zresztą nie tylko oni, odgaduje na zasadnie przeczuć i zgaduj- zgadula, brakowało mi typowego śledztwa z dowodami i przesłuchaniami. Książkę czytało się lekko, kryminał przeplatał się z romansem, też stereotyp rodem z arlekina, mianowicie miłość od pierwszego wejrzenia.

Triss Velvel | 2012-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2012

Dość naiwna i prosta historia, płaska fabuła, jednowymiarowe postaci. Nie wciąga ani nie zachwyca.

mysia82 | 2010-11-04

ani to romans ani sensacja ani horror
mozna przeczytac ale bez rewelacji

Ania | 2013-07-03

Czyta się jednym tchem.