Dygnitarz

Wydawnictwo: Czytelnik
piotrex

Nota wydawcy: Akcja powieści rozgrywa się w przededniu największych niepokojów w Polsce w r. 1980 i stanowi demaskatorski obraz środowiska ludzi zajmujących eksponowane stanowisko w administracji państwowej. Powieść obnaża mechanizm powstania karier dygnitarzy, ich styl życia i styl rządzenia, ich obyczajowość i moralność. Bohaterowie tej książki są postaciami fikcyjnymi, jednak powieść daje...

Nota wydawcy:
Akcja powieści rozgrywa się w przededniu największych niepokojów w Polsce w r. 1980 i stanowi demaskatorski obraz środowiska ludzi zajmujących eksponowane stanowisko w administracji państwowej. Powieść obnaża mechanizm powstania karier dygnitarzy, ich styl życia i styl rządzenia, ich obyczajowość i moralność. Bohaterowie tej książki są postaciami fikcyjnymi, jednak powieść daje realistyczny obraz stosunków w opisywanych czasach.

Bartek | 2013-11-13

Powieść przedstawia nową burżuazję Polski Ludowej.

książek: 2007
piotrex | 2010-09-12