Ornament. Przykłady rozmaitych stylów w sztuce zdobniczej i architekturze

Wydawnictwo: Arkady
The Grammar of Ornament
sztuka

Wznowienie klasycznej książki o ornamencie, która inspirowała projektantów oraz architektów, od Williama Morrisa po Franka Lloyda Wrighta, opatrzone współczesnym komentarzem Iaina Zaczeka. Jedna z najbardziej znaczących dziewiętnastowiecznych publikacji, napisana przez wybitnego badacza historii wzornictwa. Zawiera ponad 2350 oryginalnych kolorowych ilustracji, prezentujących wiele stylów...

Zawiera ponad 2350 oryginalnych kolorowych ilustracji, prezentujących wiele stylów dekoracyjnych, od starożytnego Egiptu, Grecji i cesarskich Chin po elżbietańską Anglię.

źródło opisu: Arkady, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gra_ce | 2012-04-08
Przeczytana: 2008 rok

Podobno historia ludzkiej tożsamości sięga tak daleko, jak wcześnie człowiek zaczął grzebać swoich zmarłych i ozdabiać siebie i swoje siedliska. Gdy zdałam sobie kiedyś z tego sprawę ucieszyłam się równocześnie, że mogę teraz bez kłopotu nadać wystarczające znaczenie swojemu zainteresowaniu estetyką ozdobników. ;-)

Klasyka dziewiętnastowieczna - ładnie wydana.

notabene | 2014-09-22
Na półkach: Przeczytane, Sztuka, studia