Verbrennungskommando Warschau

Wydawnictwo: Czytelnik
historia
piotrex

Tej relacji nie trzeba komentarza. Tu krzyczą fakty. I dobrze, że autor odtwarzając wydarzenia tych strasznych dni poprzestał właśnie na faktach, wyciągnięcie wniosków pozostawiając czytelnikowi. Jest to również w jakimś stopniu dopełnienie samej wiedzy o dziejach Powstania, tak samo potrzebne i pożądane, jak obszerne naukowe analizy i krytyczne oceny dokonywane przez zawodowych polityków i...

Jest to również w jakimś stopniu dopełnienie samej wiedzy o dziejach Powstania, tak samo potrzebne i pożądane, jak obszerne naukowe analizy i krytyczne oceny dokonywane przez zawodowych polityków i fachowców od spraw wojskowych.

[Zofia Chociłowska]

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1984

RBuzz | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Jeśli kiedyś pojawi się akcja "Cała Polska czyta niemieckim dzieciom" będzie to murowana pozycja. Książka dosłownie jeży włosy na głowie, nawet w czasach naszej pozornej znieczulicy płynącej z coraz nowszych doniesień mediów. Z uwagi na autentyczność i unikatowość tematu obowiązkowa pozycja dla poznania historii Powstania Warszawskiego.

marw | 2014-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2014